Mobiliojo ryšio operatoriai

Referatas
 5
Microsoft Word 52 KB
5 puslapiai

Įvadas

Mes gyvename informacinių technologijų eroje, kuomet moderniosios technologijos žmonių gyvenime yra labai svarbios, galima sakyti nepakeičiamos. Be tokių dalykų kaip kompiuteris ar mobilusis telefonas šiuolaikinis žmogus neįsivaizduoja savo kasdieninio gyvenimo. Šios technologijos palengvina žmonių gyvenimą daugelyje atvejų: darbe, kuriant laisvalaikio planus,šeimoje ir t.t.
Norėčiau pakalbėti ne apie visas informacines technologijas, o apie mobilųjį telefoną. Kylant mobiliųjų telefonų paklausai Lietuvoje, atsiranda vis daugiau įmonių teikiančių mobilųjį ryšį. Šiuo metu Lietuvoje yra trys mobiiojo ryšio operatoriai: „Tele2“, „Omnitel“, „Bite GSM“. Tačiau įstojus į Europos sąjungą, Lietvoje vis atsiranda tarptautinių mobiliojo ryšio operatorių.
Pakalbėsiu atskirai apie kiekvieną didžiausią mobiliojo ryšio operatorę Lietuvoje, apie jų istorijas, vizijas ir misijas, teikiamas paslaugas.
„Omnitel“

„OMNITEL“ istorija

Tai pirmoji Lietuvoje mobiliojo ryšio operatorė ir vina didžiausių telekomunikacijų bendrovė Baltijos šalyse. Ji teikia mobiliojo GSM ryšio (900/1800 Mhz), interneto ir kitas duomenų perdavimo paslaugas.
1991 metais, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, JAV lietuvis verslininkas, ekonomikos mokslų daktaras Juozas P.Kazickas įkūrė telekounikacijų bendrovę „Litcom“, dabartinę „Omnitel“. Tai buvo pirmoji Rytų Europos privati telekomunikacijos įmonė.
Naujosios uždarosios akcinės bendrovės prezidentas taip pat buvo išeivijos lietuvis Viktoras Gediminas Gruodis.
1992 metų pradžioje buvo pastatyta palydovinė antžeminė stotis. „Omnitel“ pirmoji atvėrė Lietuvai langą į laisvąjį pasaulį, į vakarų Europą, apeidama Rusijos ryšių sistemą. Tai bendrovė, kuri buvo visiškai nepriklausoma nuo Rusijos ryšių operatorių. Šios operatorės dėka lietuviai galėjo pradėti naudotis mobiliuoju ryšiu beveik visoje Lietuvoje. Nors mobilusis ryšys buvo priimtinas ne visuose Lietuvos vietovėse.


Plačiau apie „Omnitel“ teikiamas mobiliojo ryšio paslaugas:
„EXTRA“

Tai pirmoji Lietuvoje išankstinio apmokestinimo mobiliojo ryšio paslauga. Įsigijus šią pakuotę, nėra jokių įsipareigojimų operatoriui.

„EXTRA“ privalumai:
o sąskaitą galima papildyti įvairiais būdais: SMS žinute, per bankomatą, internetu…
o nemokami pranešimai apie praleistus skambučius;
o itin palankūs tarifai;

„EXTRA PREMIUM“– išankstinio apmokėjimo paslauga

„EXTRA PREMIUM“ privalumai:
o mažiausi pokalbių ir SMS žinučių tarifai OMNITEL tinkle;
o paslauga „3SAVI“ leidžia bendrauti su 3 abonentais...