Miegas ir emocijos

Referatas
 5
Microsoft Word 53 KB
4 puslapiai

Įvadas

Aš pasirinkau šią temą, nes norėjau daugiau sužinoti apie miegą ir emocijas. Dažnai pačiam kildavo klausimų tokiomis temomis šnekant. Pasidomėję giliau, atradau visus norimus atsakymus į savo rūpimus klausimus. Todėl aš nusprendžiau juos pateikti jums.

Miegas

Miegas yra savotiškai besikeičianti, bet nenutrūkstanti smegenų veiklos gyvybinė fazė. Moksliniai tyrimai rodo, kad miegant centrinė nervų sistema funkcionuoja. Mes tai patys jaučiame pagal sapnus, kai kam net prisisapnuoja praeities įvykiai arba kaip reikia spręsti jiems aktualias problemas. Kai kurie žmonės gali atsibusti užprogramuotu laiku arba sureaguoti į vos girdimą signalą (žadintuvo, skambučio ir kt.).
Miegas yra natūralus organizmo poreikis, kurį daugelis žmonių patenkina lengvai, kiti gana sunkiai.
Trečdalį gyvenimo žmogus pramiega. Taigi, miego reikšmė žmogaus organizmui yra itin svarbi; miegas yra mūsų gyvenimo dalis. Miegas ypatingą reikšmę turi žmogaus nervų sistemos veiklai, protiniam darbui. Miegodamas žmogus netgi auga. Dažnai pacientai, atvykę į konsultaciją, skundžiasi nemiga, blogu miegu, lunatikavimu ar košmarais, kurie išvargina žmogų. Miego sutrikimai tampa rimta medicinos dalimi.
Naktiniai košmarai, lunatizmas – problemos, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus – vaikų ir paauglių psichiatrus. Tokie žmonės dažnai jaučia nerimą, būna pavargę, išsekę; jie dažnai kompleksuoja ir išgyvena, kad tik apie jų problemas nesužinotų draugai, nes imtų tyčiotis Dažnai tokie žmonės nepasitiki savimi, jiems būdingos įvairios baimės. Žmogus jau tiesiog yra įsitikinęs, kad blogai miegos, o ryte blogai jausis, negalės susikaupti.
Dažniausiai miegas sutrinka dėl įvairių ligų, tačiau gana svarbią reikšmę miego kokybei turi ir išoriniai organizmą veikiantys veiksniai. Manoma, kad miego sutrikimai yra susiję ir su genetiniais veiksniais. Yptingai svarbią reikšmę miegui turi ir psichologiniai veiksniai. Žmonės, dirbantys aktyvų protinį darbą apie 15 val. per parą, būna pervargę, o tuomet jie ir blogai miega. Galbūt ir keista, bet gerai miegoti gali tik pailsėjęs, nejaučiatis nuolatinės įtampos, streso, žmogus. Jei dienos metu žmogus labai pavargsta, jį slegia įvairūs emociniai rūpesčiai. Esant įvairiems miego sutrikimams, reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistą, kuris, išklausęs nusiskundimus bei įvertinęs kliniką, paskirs atitinkamą gydymą. Konsultacijos metu gydytojas išsiaiškins, ar miego sutrikimas yra liga, ar simptomas kito susirgimo; nuo to priklauso sėkmingo gydymo rezultatai.

ATSAKOMYBĖ IR EMOCIJOS
Visas gyvenimas – teatras. Visur pasirenka savo rolę ir ją...