Menas gyventi

Referatas
 5
Microsoft Word 70 KB
7 puslapiai

TURINYS


I.ĮVADAS3
II.MŪSŲ UŽDAVINIAI4
III.TAI, KO REIKĖTŲ ATSISAKYTI4
IV.TAI, REIKĖTŲ DARYTI6
V.SAVIANALIZĖ9
VI.IŠVADOS8
ŠALTINIAI9

ĮVADAS

Mokėjimas gyventi – tai menas. Kaip bebūtų gaila, ne kiekvianas sugebame gyventi. Gyvenimas – lyg paveikslo tapymas: su idėjom, tikslais, spalvom, nuotaikom, nesėkmėm ir džiaugsmais. Kiekvienas jį piešiame savaip – taip, kaip mums atrodo geriau. O ar galima pasiekti geriausią rezultatą? Tikriausiai taip, bet kaip to pasiekti? Būtent atsakymą į šį klausimą ir pasistengsiu pateikti savo darbe.
Darbo tikslas – rasti atsakymą i iškeltą klausimą ir pritaikyti jį sau pačiai.
Darbo metodika. Darbą rašiau naudodamasi įvairia literatūra,kurią išvardinau literatūros sąraše, atliktais testais, savo, draugų ir pažįstamų patirtimi.
Pirmojoje darbo dalyje iškėliau uždavinius ir problemas susijusias su šiuo klausimu.
Toliau išskyriau tuos veiksnius, kurių reiktų atsisakyti norint įvykdyti savo uždavinius.
Trečiojoje dalyje aptariau tuos veiksnius, kurie mūsų „paveikslą nuspalvina“ gražiausiom spalvom.
Ir gliausiai pagal pateiktą teoriją ir atliktus testus mėginau išsiaiškinti, kaip man sekasi “tapyti savo paveikslą”.
Skųstis gyvenimu – tai, tikriausiai, aktualiausia problema šiandien. Todėl aš pasirinkau šią tema, nes man norėjosi sau ir kitiems parodyti, kad viskas priklauso tik nuo mūsų pačių – kaip susitvarkome taip ir gyvename.

II. MŪSŲ UŽDAVINAI

“Visi mes šiame pasaulyje kaip žibinatai. Jei kiekvienas švies maža šviesele, kaip bus pasualyje šviesu.”
Pasaulis yra tobulas, nes sudarytas iš gėrio ir blogio. Kiekviena gyva būtybė, kiekvienas žmogus ateina į pasulį tobulas. Netobulos tik mūsų mintys. Blogis tikrai yra pasaulyje, ir galėtume dėl to raudoti; bet jei pakeistume savo požiūrį, blogio daugiau nebelaikytume blogiu, nes ne spozityviai mąstančiam žmogui jis negali būti baisus. Tai įveikiami sunkumai. Tik pozityviai reaguodami į problemą, mes augame ir bręstame.
Esame veikiami daugelio įtakų. Jos, ir pirmiausia mūsų požiūris į jas, padaro mus tuo, kuo esame. Visos įtakos, taip pat ir negatyvios, yra naudingos mūsų asmenybės raidai, nes padeda mums pozityviai mąstyti.
Jei kiekvienas iš mūsų pradėtų pats nuo savęs ir imtų pozityviai mąstyti, kad taptų laimingas pats ir padarytų laimingus artimuosius, nuveiktume didelį gyvenimo tobulinimo darbą.
Mintys yra žodžiai, o žodžiai yra darbai. Kiekvienas darbas yra veiksmas, sukeliantis kitų atoveiksmį. Pozityvūs veiksmai sukelia pozityvius atoveiksmius, kurie padeda mums pasiekti sėkmę, pasiturimai gyventi,...