Meilė

Referatas
 5
Microsoft Word 62 KB
6 puslapiai

Meile referatas. Meile referatas.

Turbūt kiekvienas iš mūsų yra uždavęs sau šį klausimą. Klausiame savęs, klausiame draugų, klausiame aplinkinių, klausiame pasaulio, o atsakymą į klausimą kas yra meilė turime kiekvienas vis kitą, kiekvienas mūsų tai jaučiame, suprantame vis kitaip. Nuo pat vaikystės mes patyriame meilę, gal kiek to dar nesuvokdami, bet jau būdami mamos įsčiose mes esame mylimi. Paskui mes gimstame, augame, bręstame, aplink mus sklando meilė, meilė mamai, meilė tėčiui, meilė seneliams, broliams, žaislams. Maži būdami mes ją suprantame vienaip, užaugę vertiname kitaip. Ateina laikas kai mes pradedame suvokti, kad kažkas vyksta, kažkas keičiasi, kažkas nežinomo dedasi mūsų viduje. Mes pradedame ieškoti, bandome suprasti kas tai. Kas gi ta meilė? Meilė – šauksmas, jausmas, šiluma, neapykanta, saulė, malonumas, susižavėjimas, sudužusi širdis, pasitenkinimas? Ar meilė yra svarbi? Ar mes visi negalime be jos? Visi ieškome, bandome suprasti, žiūrime filmus apie meile, skaitome knygas. Bet ar bent vienas iš mūsų pamąstėme, kad meile reikia saugoti, meile reikia džiaugtis, o kartais ir mokintis mylėti, ar išties mes tai suvokiame? Kas tai?
"Tas, kas nieko nežino, nieko ir nemyli. Tas, kas nieko negali, nieko nesupranta. Tas, kas nieko nesupranta, yra nieko vertas. Tačiau tas, kas supranta, kartu ir myli, pastebi, matoKuo geriau pažįsti, tuo labiau myliKiekvienas, kuris mano, kad visi vaisiai prisirpsta tuo pačiu metu kaip žemuogės, nieko neišmano apie vynuoges." Paracelsas

Pirmasis žingsnis, kurį reiktų žengti, tai įsisąmoninti, kad meilė yra menas; jei mes norime sužinoti, kaip mylėti, turime parodyti tokį pat ryžtą, kaip ir panorę išmokti bet kurio kito meno, sakysime, muzikos, tapybos, audimo, medicinos ar inžinerijos.
Subrendusi meilė yra ryšys, kurio sąlyga yra asmens orumo, individualybės išsaugojimas. Meilė yra aktyvi žmogaus galia; jėga, kuri įveikia sienas, skiriančias žmogų nuo jo artimųjų, kuri riša jį su kitais; meilė priverčia įveikti izoliacijos ir atskirumo jausmą, tuo pat metu leisdama išlikti savimi, išsaugoti savo orumą. Meilėje įmanomas paradoksas, kai du žmonės tampa vienu ir vis dėlto išlieka abu.
Meilė yra veikla, o ne pasyvus išgyvenimas; tai yra "veikimas", o ne "buvimas paveiktu". Pačia bendriausia prasme aktyvus meilės charakteris gali būti apibūdintas pirmiausia kaip davimas, o ne gavimas. Be davimo, aktyvus meilės pobūdis pasireiškia dar keliais esminiais elementais, bendrais visoms meilės formoms. Tai yra rūpesčiu, atsakomybe, pagarba ir žinojimu.
Meilė - tai ne ryšys su tam tikru žmogumi; tai yra santykis, charakterio nuostata, lemianti visuminį žmogaus sąryšį su visu pasauliu, taigi...