Mano namai - europa

Lietuvių rašiniai
Rašinys
 5
Microsoft Word 34 KB
2 puslapiai

Mano namas rasinys. Mano namas rasinys. Rasinys apie europa. Rasinys apie europa. Mano namai rasinys. Mano namai rasinys. Rasinelis kaip atrodo mano namai. Rasineliai mano medis.

Mano namai - Europa


Aš – mažutės, ,,Čiurlionio karalių delnuose’’ telpančios, Lietuvos rusaitė. EuropietėDidžiuojuos tuo, nes gyvenu Europoje, kuri nuo senų senovės glaudžia įvairių kultūrų, papročių, tikėjimų ir pasaulėžiūrų žmones.Aš esu mažytė,bet neatsiejama šio pasaulio dalis, nes Europa – mano namai.
Dar taip neseniai džiaugiausi, kad mano gimtinėje, Vilniaus pašonėje, įsikūrė Europos parkas. Kažkoks įdomus pavadinimas, galvojau.Vingio, Sereikiškių, Kalnų O čia Europos Kas tai? Įsikibusi į tėčio stiprią ranką , vaikštinėdama klausinėjau: Kas? Kur? Kada? Kodėl? Jo besiklausydama, įsivaizdavau , kad tie nauji žodžiai - Prancūzija, Italija, Danija- tai tas pats parkas: medis, gėlė, krūmas, bitelė, nutūpusi ant žiedelio.Tai buvo mano pirmoji pažintis su Europa. Tada dar nieko nežinojau apie už Lietuvos sienų esančias valstybes , bet ta nežinomybė buvo tokia jaudinanti ir patraukli, kaip pirmoji lėlė Barbė, kurią man atvežta dovanų iš Vokietijos .
Metams bėgant, pradėjau lankyti mokyklą. Istorijos ir geografijos pamokos man buvo įdomiausios, nes galėjau daugiau sužinoti apie platųjį pasaulį: kas ta Europa, kaip ji atrodo žemėlapyje, kokios valstybės sudaro šią pasaulio dalį, kuo ypatinga jų kultūra ir istorija. Svajodama sudarinėjau savo būsimųjų kelionių maršrutus po Europos valstybes ir jų įžymiąsias vietas. Taip norėjau aplankyti turtingąją Švediją, garsėjančią daugybe nuostabių fiordų, šiuolaikiška architektūra išsiskiriančią Suomiją, paslaptingąją Airiją, Didžiosios Britanijos Big Beną, šlovinga praeitimi garsėjančią Italiją, Europos kultūros lopšį – Graikiją, Anderseno tėvynę – Daniją, mažąjį Liuksemburgą ir romantiškąją Prancūziją Tada tai buvo vaikiška svajonė, kuri dabar pradeda įgauti visai realius kontūrus ir perspektyvas
Vilnius – internacionalinis miestas. Nuo...