Malaizija

Referatas
 5
Microsoft Word 63 KB
6 puslapiai

Trumpa informacija apie Kvala Lumpūrą:

Yra Malaizijos sostinė.

Kvala Lumpūre visada šilta (vidutinė temperatūra 27°C),

Labai tvanku ir drėgna (vidutinis drėgnumas apie 70%,
o dažniausiai siekia net 98%).

Kvala Lumpūras yra daugiatautis miestas su 1,5mln. gyventojų.

Iš jų 53% kinų, 33% malių, 14% indų.

Pagrindinė religija yra musulmonų.

Oficialios kalbos: malių, kiniečių, anglų.

Nacionalinė valiuta – ringitai ( 1 = 1,3 ringitai)

Gyventojai labai mandagūs ir malonūs užsieniečiams.

Beveik visi muziejai nemokami.

Kvala Lampūras

Kvala Lumpūras – gražiausias Malaizijos miestas, sostinė, įsikūrusi Malakos pusiasalio pietvakariuose, prie Klango ir Gombakos santakos. Kvala Lumpūras, Malaizijos sostinė nuo 1963 metų. Jame yra aukščiausi pasaulio Petronas (Petronas Twin Towers) dangoraižiai – dvyniai, iškilę į 452 m aukštį ir turintys 88aukštus. Kad jie yra aukščiausi galime pamatyti penkių aukščiausių pasaulio dangoraižių palyginime:
1. „Petronas Tovver“I, Kvala Lumpūras (Malaizija) – 452m
2. „Petronas Tovver“II, Kvala Lumpūras (Malaizija) – 452m
3. „Sears Tovver“, Čikaga (JAV) – 442m.
4. „Jin Mao Building“, Šanchajus (Kinija) – 421m
5. „Citic Plaza“, Gvangdžu (Kinija) – 391m

Kvala Lumpūras turi dar daug kuo pasididžiuoti kaip pvz. moderniu oro uostu, šiuolaikiška Formulė-1 automobilių lenktynių trasa, vienbėgiu traukiniu, metro analogu, tai nyrantis po žeme, tai išnyrantis į paviršių ir riedantis aukštai ant estakadų.Gatvės labai vingiuotos, atrodo, kad rangosi aplink save. Taip važiuojant atrodo, jog dangoraižiai skirti tam, kad nepasiklystum keistame miesto statinių labirinte. Kvala Lumpūre yra vykdoma: alavo lydymas, kaučiuko perdirbimas, kokoso ir aliejinių palmių produktų perdirbimas, ryžių valymas, medžio ir metalo apdirbimas, cemento pramonė. Netoli Kvala Lumpūro kasama cinkas ir geležies rūda, auksas.

Alavo kasyklų atradimas Kvala Lumpūre

Kvala Lumpūras, Malaizijos sostinė – labai modernus miestas. Tai urbanistikos šedevras su daugybe plačių gatvių bei autostradų, daugybe modernių daugiaaukščių pastatų, puikiai įrengtų prekybos centrų bei prašmatnių viešbučių. Gatvės pilnos prabangių europietiškų bei japoniškų automobilių, vėjo greičiu skriejančių motociklų ir mopedų, kurie, lietui lyjant slepiasi po tiltais ir viadukais, atrodydami lyg milžiniški skėrių būriai. Nuo 1985 metų Malaizijoje pradėta masinė nacionalinio automobilio „Proton Saga“ gamyba. Malaizijos gyventojai gali įsigyti ši automobilį...