Maisto produktai

Referatas
 5
Microsoft Word 40 KB
3 puslapiai

Maisto produktai referatai. Maisto produktai referatai.

Maisto produktai

Projektą parengė:
Plungės "Saulės"gimnazijos 11kl.mokinė Rūta Adomaitytė
Nors mityba yra egzistencijos pagrindas, apetitas gali būti ir džiaugsmas, ir nelaimė. Požiūris į maitinimąsi priklauso nuo žmogaus kultūros, socialinės padėties. Bet ir apsišvietęs žmogus, žinodamas lotynišką savo negalios diagnozę, gali nenusimatyti apie pokyčių organizme ryšį su mityba.
Mityba lemia gyvenimo pilnavertiškumą, sugebėjimą įveikti stresą, operacinę traumą, infekciją.


Paprika
Jose gausu vitamino C,jos nekaloringos.Paprika nuo seno auginta Pietų Amerikoje.Paprikos yra įvairiausių rūšių-pradedant pipirais,aštria,deginančia čili,baigiant saldžiąja paprika.Ji paprasčiausiai skinama dar ne visai nunokusi-tokios paprikos ankštys kietesnės,sultingesnės,ne itin sodraus skonio,kartais net kiek karstelėjusios.Papriką derėtų laikyti šaldytuve,daržovių dėžėje.Paprikos dedama į daugelį patiekalų.
Receptas(„Paprika,įdaryta kiaušiniais“):
komponentai:raudona,apvalaina paprikos ankštis/2 pomidorai/alyvuogių aliejaus/druskos/maltų pipirų/kiaušinis/pieno/svogūnų laiškų.
paruošimas:papriką nuplaukite,perpjaukite pusiau ir išimkite sėklas.Ištepkite alyvuogių aliejumi ir įdėkite į orkaitę,įkaitintą iki 180C.Kepkite apie 10min.Išėmę papriką,sumažinkite orkaitės temperatūrą iki 125C.Pomidorus nulupkite,perpjaukite perpus,išimkite sėklas ir smulkiai supjaustykite.Įpylę alyvuogių aliejaus,kiek patroškinkite.Pasūdykite,įberkite pipirų ir sudėkite į paprikos puseles.Kiuašinį suplakite su trupučiu pieno ir prieskonių.Plakinį,supylę i paprikos puseles,kepkite orkaitėje 15min.-kol sutirštės.Išėmę užberkite svogūnų laiškų.

Svogūnų laiškai
Jie kaip česnakas(ir laukinis)yra svogūninis augalas.Prekiaujama vietiniais arba kitose Europos šalyse augintais svogūnų laiškais.Svogūnų laiškų skonis artimas svogūno,česnako skoniui.Svogūnų laiškai tinka daugybei patiekalų-salotoms,kaiušinių patiekalams,jų beriama į varškę,sriubas,ant virtų bulvių.
Receptas(„Sumuštinis su agurku“):
komponentai:2riekės įvairių grūdų duonos/50g 60%rieb.tepamo grietinėlės...