Lukiskiu aikšte

Lietuvių rašiniai
Rašinys
 5
Microsoft Word 32 KB
1 puslapis

Rašinys
“Kaip aš issivaizduoju Lukiškių aikštę”

Ši aikštė siejama su Lietuvos nepriklausomybės kovų aukomis, tad ji yra vienas mūsų valstybingumo simbolių – būtent todėl aikštę reikia atnaujinti ir siekti, kad ji vėl taptų visuomeninio gyvenimo centru, kad kiekvienas pilietis pajaustų, kokia svarbi jam ši vieta.
Aikštės viduryje galėtu iškilti skulptūra „Laisvė“. Projektuotojai ten turės numatyti vietą vainikams bei gelėms padėti.
Manau po aikšte turės atsirasti požeminis garažas, viešieji tualetai, pagalbinės patalpos. Lukiškių aikštės projektuotojai privalės savo viziją susieti su Tautos namais ant Tauro kalno, Genocido aukų muziejumi ir net su komerciniu prekybos centru, kuris iškils buvusios Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje šalia Šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčios.
Jeigu Lukiškių aikstė turi reprezentuoti Vilniaus ir Lietuvos nepriklausomybę, kodėl nepastačius ten vieno didelio paminklo, kuriame būtų įamžinti įžymiausi tautos žmonės?
Be abejo, kiekvienas miestietis, kuris gyvena Lietuvoje (ir ypač Vilniuje), tikrai noretų šį miestą matyti tvarkingą. Bet be kiekvieno žmogaus indėlio, mūsų gyvenimas nepasidarys geresnis, ir tarkim, pastarajame mieste smogas nepamažės, kaip ir išvartytų šiukslių dėžių, išlauzytų stulpų ar išdaužytų langų Ar galų gale apipaišytų Vilniaus sienų vadinamu - “grafiti”. Tiesiog norėtųsi, turėti aikštę,...