Lizingas

Referatas
 5
Microsoft Word 82 KB
9 puslapiai

Lizingas referatas. Lizingas referatas.

TURINYS

ĮVADAS……………………………………………………………… 2
LIZINGO APIBRĖŽIMAS………………………………………… 3
LIZINGO KLASIFIKACIJA………………………………………… 4
Finansinis lizingas (išperkamoji nuoma)……………………………………… 4
Veiklos lizingas…………………………………………………………………. 5
LIZINGO ŠALYS…………………………………………………… 7
SUTARTIES REGULIAVIMAS…………………………………… 8
NUOMININKO BANKROTAS…………………………………… 8
LIZINGO PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI…………………………. 9
Privalumai…………………………………………………………………………. 9
Trūkumai………………………………………………………………………… 10
LIZINGO UŽSIENYJE IR LIETUVOJE ISTORIJA……………… 12
LIZINGO RINKA LIETUVOJE IR PASAULYJE………………… 13
UAB “HANZA LIZINGAS” PRISTATYMAS……………………… 15
APIBENDRINIMAS……………………………………………… 18
LITERATŪRA……………………………………………………… 19

ĮVADAS

Egzistuojančio investicinių lėšų poreikio akivaizdoje visoje šalyje vyksta diskusijos, ar greta įprastinių finansavimo būdų biudžetinių lėšų ir kreditų sąskaita negalima būtų pagalvoti ir apie kitus, teisiškai leistinus finansavimo modelius, kurie taip pat galėtų palengvinti sunkią Lietuvos įmonių, įstaigų, namų ūkių ir netgi savivaldybių biudžetų būklę.

Šiuo metu transporto priemonės bei nekilnojamas turtas viena paklausiausių prekių. Norėdamos turėti laisvų apyvartinių lėšų ir pirkdamos nekilnojamąjį turtą, transporto priemones, nemažai įmonių naudojasi banko teikiamomis paskolomis. Tačiau pastaruoju metu jos vis dažniau naudojasi ir kita bankų teikiama paslauga – lizingu, kuris privačiame gyvenime buvo pradėtas taikyti 5-ojo dešimtmečio pradžioje, šiandien sutinkamas ir visuomeninių finansų valdymo sferoje.

Galima pastebėti, kad jei prieš kelis metus lizingas Lietuvoje buvo mažai naudojamas, tai pastaruoju metu, šis finansavimo modelis yra labai plačiai naudojamas tiek privačių, tiek ir fizinių asmenų. Vis dažniau lizingo sutartys sudaromos dėl pagrindinių gamybos priemonių bei vartojimo reikmenų įsigijimo.

LIZINGO APIBRĖŽIMAS

Lizingas – tai netradicinė finansavimo sistema, jungianti ilgalaikės nuomos ir kreditavimo elementus. Ekonominiu požiūriu, lizingas – tai ilgalaikis kreditas prekine forma, kai išnuomotos priemonės...