Linux ir ms dos operacines sistemos

Referatas
 5
Microsoft Word 61 KB
6 puslapiai

Kur naudojama linux sistema referatas. Linux operacine sistema referatas. Kur naudojama linux sistema referatas. Linux operacine sistema referatas.

Turinys
Įvadas - 3 -
Linux ir MS DOS apžvalga - 4 -
Resursų valdymo algoritmų savybės - 4 -
Vartotojo sąsaja - 5 -
Komandų aplinka - 5 -
Failų sistema - 7 -
MS DOS failų sistema - 7 -
Linux failų sistema - 9 -
Prisitaikymas prie įvairiose šalyse naudojamų simbolių sistemų ypatybių - 9 -
Išvados - 12 -
Literatūra - 13 -Įvadas
Operacinė sistema (toliau – OS) didžia dalimi apibrėžia kompiuterinę sistemą. Nežiūrint į tai, dažnai yra sunku apibrėžti OS. Dalinai taip yra todėl, kad OS atlieka dvi iš esmės mažai susietas funkcija: vartotojams suteikia patogias darbo priemones su kompiuteriu ir padidina kompiuterio panaudojimo efektyvumą racionaliai valdant jo resursus.
Pirmasis kompiuteris, išrastas XIX a. pabaigoje anglų matematiko Čarlzo Bebidžio, operacinės sistemos neturėjo. Šeštojo dešimtmečio viduryje atsiradusios paketinio apdorojimo sistemos yra šiuolaikinių OS pirmtakas, jos tapo pirmosiomis sisteminėmis programomis, skirtomis skaičiavimų procesų valdymui.
Kai kompiuteris tapo prieinamas atskiram žmogui, prasidėjo personalinių kompiuterių era. Kompiuterius pradėjo naudoti vartotojai ne kompiuterių specialistai. Tai pareikalavo sukurti “draugišką” programinę įrangą. OS rinkoje dominavo dvi sistemos: MS DOS ir Unix. Vienprograminė vienvartojiška MS DOS buvo plačiai naudojama kompiuteriuose, sukurtuose mikroprocesorių Intel. Daugiaprograminė daugiavartojiška OS Unix dominavo kompiuteriuose, ypatingai sukurtuose didelio našumo RISC procesorių bazėje.
Šių dienų kompiuterinėse sistemose vartojamos įvairios modernios, šiuolaikinės OS, pavyzdžiui, Windows, Linux ir panašios.
Šiame darbe nagrinėjamos dvi OS: MS DOS ir Linux.

Linux ir MS DOS apžvalga
MS DOS – operacinė sistema (Operacinė sistema, – tai standartinių programų rinkinys, sukuriantis kompiuterio darbo programinę terpę) buvo sukurta kartu su IBM PC kompiuteriu, kartu su juo išplatinta, ir kuri iki šiol yra plačiai naudojama įvairiems uždaviniams spręsti. MS DOS - tai žodžių Microsoft Disk Operating System sutrumpinimas, o lietuvių kalboje: firmos Microsoft kaupiklinė operacinė sistema. Žodis „kaupiklinė“ čia reiškia, kad ši sistema yra įkraunama iš informacijos kaupiklių (tarkime, diskelių). MS DOS buvo sukurta 1981 metais firmoje Microsoft pagal firmos IBM užsakymą ir skirta kompiuteriams IBM PC. Tačiau tvarkyklės programas buvo pritaikytos “Windows”, todėl poreikis DOS vis mažėjo. (Figurnivas V.E., 1998, p. 150).
Linux – vienas iš karščiausių specialiųjų terminų kompiuterių pasaulyje. Paprastai tariant, Linux yra operacinė sistema, turinti kelias unikalias savybes....