Lietuvos verslo imoniu valdymo problemos

Vadybos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 56 KB
5 puslapiai

Turinys

1. Įvadas 3psl.
2. “Kauno holdingo kompanija” 4psl.
3. “KHK” veiklos shema 5psl.
4. “Vicuros” ˛lugimas 7psl.
5. Bankas “Sekundė” 9psl.
6. Išvados 11psl.
7. Naudota literatūra 12psl.

Įvadas

Šiandien norint, jog organizacija klestėtų, didelis dėmesys turi būti skiriamas vadybininkų vaidmeniui joje. Pagrindinės vadybos funkcijos yra paskirstyti ribotus išteklius, vadovauti žmonėms ir įgivendinti tikslus. Svarbiausia – kaip šios funkcijos atliekamos.

“Kauno holdingo kompanija”

Investicinė “Kauno holdingo kompanija” (KHK) buvo įkurta 1992 metais. Jos įstatinis kapitalas (8 mln. Lt) buvo suformuotas iš investicinių čekių. 6400 akcininkų už investicinius čekius ir grynuosius pinigus nupirko bendrovės akcijas.
IAB “Kauno holdingo kompanija” už savo pinigus ir investicinius čekius pirko įvairių įmonių akcijas ir nekilnojamąjį turtą. Taip sukaupta turto už 64 mln. Lt. Šią, vaizdžiai kalbant, nejudrią nuosavybę reikėjo paversti pelninga nuosavybe, tai yra “darančią pinigus”, nes tūkstančiai IAB “Kauno holdingo kompanija” akcininkų laukė už savo akcijas dividendų. “Kauno holdingo kompanija” stengėsi savo veiklą kiek galima labiau diversifikuoti, paprasčiau kalbant, įvairinti, kad vienai veiklai staiga tapus nuostolingai, tą nuostolį kompensuotų kitų veiklų pelnas ir metų pabaigoje visi bendrovės akcininkai vis vien gautų dividendus. Balansinės vertės investuotas kapitalas (64 mln Lt.) yra kompanijos šerdis, patikimumo garantas, o šalutiniams komercijos ir gamybos projektams buvo ieškoma papildomų apyvartos lėšų. Ieškant apyvartinių lėšų “Kauno holdingo kompanija” susidūrė su dilema: arba skolintis pinigų apyvartinėms lėšoms iš komercinių bankų, reikalaujančių 110 proc. metinių palūkanų, arba per “Kauno holdingo kompaniją” priimti indėlius iš gyventojų, tai yra skolintis iš žmonių ir mokėti jiems mažesnes palūkanas, nei prašo komerciniai bankai. Pasirinktas antrasis kelias, pasak “Kauno holdingo kompanijos” valdybos nario V.Krasnicko, priimtinesnis ir kompanijai, ir gyventojams. Nauda indėlininkui būtų tokia: komerciniai bankai, “nulupę” iš kompanijos 110 proc. metinių palūkanų, savo indėlininkams vis vien moka tik 30 – 40 proc., likusius pinigus pasilieka sau, o “Kauno holdingo kompanija” savo indėlininkams moka vidutiniškai 80 proc. metinių palūkanų. Nauda kompanijai: iš gyventojų yra pigiau skolintis nei iš komersinio banko, nes mažiau reikia mokėti palūkanų, santykinai pigesni tampa apyvartiniai pinigai. Iš gyventojų susikolintos apyvartinės lėšos buvo investuotos į įvairius (komercijos ir...