Lietuvos telekomunikacijos

Referatas
 5
Microsoft Word 78 KB
9 puslapiai

Telekomunikacijos referatas. Telekomunikacijos referatas. Telekomunikacijos grandinė. Referatas telekomunikacijos. Telekomunikacija referatai. Telekomunikacijos grandinė. Referatas telekomunikacijos. Telekomunikacija referatai.

Konkurencija telekomunikacijų srityje.

XX amžių, ekonomikos vystymosi atžvilgiu, be jokių abejonių galima pavadinti konkurencijos amžiumi. Būtent šiame cikle konkurencija įgijo tarptautinę ir globalinę svarbą. Gavo aprobaciją ir įrodė savo svarbą “Economics” autorių K.R.Makkonelo ir S.L.Brew žodžiai: “Konkurencija yra pagrindinė reguliuojanti jėga kapitalizme”.
Konkurencija – (iš lot. Concurrere – susidurti) – nepriklausomų ekonominių subjektų kova už ribotus ekonominius išteklius. Tai yra tarpininkavimo, bendradarbiavimo ir kovos, tarp dalyvaujančių rinkoje įmonių su tikslu pateikti geresnes savo prekių pardavimo galimybes, patenkinti skirtingus pirkejų norus, ekonominis procesas.
Šiuolaikinės konkurencijos reikšmės aktualija yra akivaizdi. Ir pastaruoju metu ypač įtempta konkurencinė kova jaučiama telekomunikacijų srityje. Tokia situacija mūsų šalyje susidarė dėl to, kad telekomunikacijų rinka yra dar pakankamai nauja.

Lietuvos telekomunikacijos rinkoje pagrindinės dalyvaujančios bendrovės yra “Lietuvos Telekomas”, “Omnitel”, “Bite GSM”, “Tele 2”.

„Lietuvos telekomo“ konkurencinė politika.

Akcinė bendrovė „Lietuvos telekomas“ – viena seniausiai ir sėkmingiausiai dirbančių Lietuvos įmonių, žinoma beveik kiekvienam Lietuvos gyventojui.
Labai svarbi „Lietuvos telekomo“ veiklos sritis yra interneto ir duomenų perdavimo paslaugų plėtra. Bendrovė gerina ir gerins jau teikiamų interneto paslaugų kokybę, dar daugiau dėmesio skirs naujoms paslaugoms kurti ir diegti bei naujausioms interneto prieigos technologijoms taikyti.
Dabar „Lietuvos telekomas“, išaugęs į įmonių grupę, yra didžiausias telekomunikacijų paslaugų teikėjas Lietuvoje, savo klientams galintis pasiūlyti daugiau nei 200 paslaugų – ne tik fiksuoto telefono ryšio, bet ir su internetu susijusių bei duomenų perdavimo paslaugų, didmeninių paslaugų bei daug kitų pažangių sprendimų.
„Lietuvos telekomui“ rūpi technologijų pažanga. Bendrovė siekia prisidėti prie Lietuvos informacinės visuomenės plėtros, kurti ir siūlyti vartotojams naujausių ir pažangiausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje paslaugų. Į šiuolaikines technologijas, tinklo skaitmeninimą – tą daugeliui nematomą dalį – jau investuota per 1,8 mlrd. litų. 2002 m. daugiau kaip 80 proc. investicijų buvo skirta Bendrovės tinklui modernizuoti. Dėl to Bendrovė baigė skaitmeninti penkių didžiausių Lietuvos miestų telefono tinklą. 2002 m. pabaigoje tinklo skaitmeninimo lygis siekė 88 procentus. „Lietuvos telekomas“ toliau plėtojo ir asimetrinės skaitmeninės abonento linijos (ADSL) technologija pagrįstą...