Labanoro regioninis parkas

Referatas
 5
Microsoft Word 70 KB
7 puslapiai

Labanoro regioninis parkas lankytinos vietos. Labanoro regioninis parkas referatas. Labanoro regioninis parkas lankytinos vietos. Labanoro regioninis parkas referatas.

Lankytinos vietos


2000-aisias metais Labanoro miestelyje pradėjo veikti Labanoro RP informacinis centras. Jame lankytojai ne tik gali gauti įvairios informacijos, leidinių, bet ir aplankyti nuolat veikiančias parodas, kuriose eksponuojami dailininkų, fotografų, keramikos meistrų, audėjų ir kiti darbai. Gamtos kampelyje lankytojai supažindinami su parko gyvūnijos ir augalijos įvairove. Kasmet informacinį centrą aplanko beveik tūkstantis svečių, daug iš jų - užsieniečiai. Mūsų kraštą labai pamėgo vokiečiai, lenkai, anglai, turėjome svečių net iš tolimos Australijos. Ne tik užsieniečiai, bet ir Labanoro Regioninio parko informacinis centras
Lietuvos turistai čia gauna reikiamą informaciją apie mūsų krašto istorinius bei gamtos paminklus, apie poilsiavietes prie ežerų. Norintys pailsėti mokamose ir tvarkingai įrengtose parko poilsiavietėse čia gali įsigyti lankytojo bilietą: vienai parai - 3 Lt, savaitei - 10 Lt, mėnesiui - 30 Lt (kainos nurodytos vienam asmeniui).
Labanoro RP informaciniame centre kasmet vyksta įvairios konferencijos, seminarai, paskaitos, vakaronės ir kt. renginiai. Šalia informacinio centro pastato yra dvi vasaros estrados, kuriose organizuojamos šventės ir koncertai. Apie visus numatomus renginius galite sužinoti aplankę mūsų tinklalapio naujienų puslapį.


Molėtų observatorija
Įdomus gamtos kampelis Kulionys.Jie yra už 4 km į šiaurės rytus nuo Vilniaus – Utenos plento. Kaimą supa Želvos, Gilužio, Balčio, Lukštinio, Ilmedo, Ilgiškio ežerai, apaugę žaliais pušynais. O ant kalno, Želvos ežero pusiasalyje, yra piliakalnio liekanų. Šalia dunkso Kaldinių kalvos, apaugusios mišku. Čia ir įsikūrusi Molėtų Astronomijos Observatorija. Vieta galaktikos tyrinėjimams čia labai gera: kalva yra 200 m virš jūros lygio, arti nėra pramonės įmonių, taigi Kulionių padangė neteršiama dūmais.
Molėtų observatorijos bokštai
Nepasiekia astronomijos observatorijos ir vakariniai rūkai: jie, slinkdami nuo Baltijos, išsisklaido, o nuo mažesnių vietinių rūkų apsaugo miškai.Senasis 63 cm skersmens teleskopas nebepatenkino mokslininkų, todėl pastatytas naujas bokštas, o jo kupole sukonstruotas didžiausias šiaurinėje Europoje 165 cm. skersmens teleskopas reflektorius. Šiuo galingu teleskopu Lietuvos astronomams pasiekiamos galaktikos, esančios už milijardų šviesmečių.
Molėtų observatorija priklauso Teorinės fizikos ir astronomijos institutui. Įkurta 1969 m rudenį. Čia dar dirba Fizikos instituto, VU ir VPU mokslininkai, dėstytojai, doktorantai, ir studentai. Observatoriją kasmet aplanko šimtai ekskursijų, kurių dalyviai supažindinami su Lietuvos ir pasaulio astronomijos...