Konfliktai3

Referatas
 5
Microsoft Word 50 KB
4 puslapiai

KONFLIKTŲ VALDYMAS
I DALIS

 Konflikto analizė
 Jausmai ir mintys asmeninėmis temomis
 Teigiami ir neigiami gyvenimo potyriai
 Savivaizdis ir jo veiksniai
 Teigiamas ir neigiamas požiūris į gyvenimą
 Savigarba. Kaip ji siejasi su konfliktais?
 Pasitikėjimas savimi
 Vidinis konfliktas ir jo požymiai
TU
 Įvairovės tolerancija
 Diskriminacija ir saves supratimas
 Stereotipai
 Išankstinė nuostata ir nacionalizmas/etnocentrizmas
AŠ IR TU
 Pasitikėjimas kitu ir kaip tai svarbu valdant konfliktus
 “Aš” teiginiai
 Patarimai ir pavojai patarinėjant. Galia ir kaip atsverti kito žmogaus galią

Konflikto analizė
.Konfliktas – priešingų, nesuderinamų požiūrių susidūrimas, sukeliantis stiprius nemalonius išgyvenimus. Konfliktai vyksta net ir tarp pačių laimingiausių, geriausiai sutariančių žmonių. Taigi tai natūralus ir neišvengiamas reiškinys. Svarbu suprasti konfliktų neišvengiamumą, nes priešingu atveju, kilus konfliktui, dėl to tuščiai ir be reikalo griaušimės.
Daugelis konfliktą laiko neigiamu, destruktyviu, blogu dalyku. Tačiau konfliktai gali būti kiek nenaudingi, tiek ir naudingi.
Kilus konfliktui tarp dviejų ar daugiau žmonių, galimi keli konflikto baigmės variantai:
1. Viena pusė laimi, kita – pralaimi. Kai kurie konfliktai sprendžiami vadovaujantis principu “arba – arba”. Tokiu būdu sprendžiant konfliktus gali būti, jog bus pasitelkta fizinė jėga ar psichologinis spaudimas (gali būti ir abu kartu). Taip pat galima panaudoti ir autoritetą, valdžią ar užimamą padėtį. Konflikto sprendimas pagal principą “arba – arba” kartais gali būti vienintelis galimas kelias, nes tik vienos iš konfliktuojančių pusių norus galima patenkinti. Tačiau nereikia manyti, jog tokio tipo konfliktai pasitaiko labai dažni. Kartais tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog viena pusė būtinai turi pralaimėti.
2. Pralaimi abi pusės. Nors šis variantas niekam nėra patrauklus, deja, tai ne toks jau retas konfliktų sprendimo būdas. Šiuo atveju abi pusės sutinka bent iš dalies atsisakyti trokštamų tikslų. Kartais tai iš tiesų būna pats geriausias iš visų galimų atvejų, tačiau gana dažnai abi pusės turi galimybių pasiekti daug naudingesnį susitarimą ir daug mažiau prarasti ir atsisakyti.
3. Abi pusės laimi. Šiuo atveju pagrindinis konfliktuojančių uždavinys yra rasti sprendimą, kuris patenkintų abi puses. Nors tokie sprendimai atrodo gana paprasti ir aiškūs, rasti juos toli gražu nėra lengva, nes kiti sprendimo būdai dar paprastesni ir akivaizdesni, todėl pirmiausia ir krenta į akis.
Tam, kad konfliktas būtų...