Kompiutriniai virusai pagrindinių virusų apžvalga

Referatas
 5
Microsoft Word 54 KB
5 puslapiai

Turinys

Informacijos apsauga 3
Kompiuteriniai virusai 3
Černobylio virusas (CIH) 6
Virusas Bubbleboy 7
Informacijos apsauga

Informacijos apsauga apima du skirtingus dalykus:
1) informacijos apsauga nuo klaidų ir jos iškraipymo ar praradimo kompiuterio techninės įrangos gedimų atveju,
2) informacijos apsauga nuo nesankcionuoto jos naudojimo arba piktavališko jos iškraipymo ar sunaikinimo.
Pirminę apsaugą nuo netyčinio informacijos praradimo naikinant failus atlieka operacinė sistema. Kiekvieną kartą vartotojui bandant pašalinti failą pateikiamas pranešimas, ar tikrai norima tai atlikti. Būtina turėti atsargines arba rezervines failų kopijas išorinėse informacijos laikmenose.

Kompiuteriniai virusai

Įvairios kenkėjiškos kompiuterinės programos, sutrikdančios kompiuterio veikimą ar trukdančios dirbti, vadinamos bendru kompiuterinių virusų vardu. Iki šiol nėra vieningo kompiuterinio viruso apibūdinimo. Daugelis naudojamų apibūdinimų arba nėra visiškai tikslūs, arba nekorektiški, arba paprasčiausiai neteisingi. Tikslaus apibrėžimo, ko gero, nebus niekada, kadangi nėra tikslios ribos tarp "normalių" programų ir virusų. Vienu iš tinkamiausių apibrėžimų galima būtų laikyti šį, pateiktą A.V.Prudovskio:
Kompiuterinis virusas - programa (kodo/instrukcijų visuma), galinti kurti savo kopijas (nebūtinai panašias į originalą) ir įdiegti jas į įvairius kompiuterinių sistemų, tinklų ir pan. objektus / resursus apie tai nežinant vartotojui.
Šis apibrėžimas nėra visiškai tikslus ir išsamus, kadangi tada kai kurias operacines sistemas taip pat galima vadinti virusu (paskutiniu metu labai madinga lyginti Windows operacines sistemas su virusais).
Dažniausiai užkrečiami yra failai, kurių pavadinimų pratęsimai yra *.com, *.exe, *.bat, *.sys, *.do*, *.xl*, *.drv, *.bin, *.dll, *.boo, *.obd, *.ov*, *.prg, *.vxd, *.386, *.rtf. Virusai pridaro įvairių nemalonumų: modifikuoja ar net sunaikina programas, dokumentus; sunaikina (užkoduoja, ištrina) visą diske laikomą informaciją; sumažina sistemos darbo našumą; sukelia įvairius garso ir vaizdo efektus ir t.t. Šiuo metu yra priskaičiuojama apie 60000 virusų, kurie “kompiuterinėje virusologijoje” skirstomi į šias grupes:
1) Standartiniai COM-EXE-TSR virusai. Tai pati didžiausia grupė. Šie virusai standartinėmis operacinės sistemos arba BIOS (arba ir tomis, ir kitomis) priemonėmis įsiskverbia į vykdomuosius failus, diskų sektorius ir operatyviąją atmintį. Toliau ši "terpė" naudojama naujų viruso kopijų sukūrimui ir naujų objektų pažeidimui. Dažnai šie virusai primityvūs ir skiriasi tik efektais (video / muzikiniais /...