Kompiuterių raidos istorija kompiuterių karta

Referatas
 5
Microsoft Word 55 KB
5 puslapiai

Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Informacinių sistemų katedra
Kompiuterių raidos istorija. Kompiuterių karta

Referatas
Darba atliko: Linas Pagojus įv 4/2
Priėmė: dėstytoja E. Garbonienė

Vilnius 2004 m.

Turinys
1 Įvadas 3
2 Pirmieji skaičiuotuvai 3
3 Programuojamos mašinos 4
3.1 Žozefas Žakardas 4
3.2 Čarlzas Babidžas 4
4 Pirmieji elektroniniai kompiuteriai 5
5 Tiuringo mašina 6
5.1 ENIAC 7
6 Kompiuteriai po 1960 metų 7
6.1 Pirmasis IBM PC 8
7 Kompiuterių kartos 8
7.1 Atroji kompiuterių karta 9
7.2 Trečioji kompiuterių karta 9
7.3 Ketvirtoji kompiuterių karta 10
7.3.1 Konkurensija 10
7.4 Penktoji kompiuterių karta 10
8 Interneto mazgų kaita 11
9 Išvada 11
10 Naudota literatūra: 13

1 Įvadas

Naujos technikos kūrimas- tai sudėtingas fantazijos, teorijos ir praktikos persipynimas. Šiuolaikinius kompiuterius mes naudojame ne tik skaičiavimams atlikti, tačiau daugelio programų veikimas remiasi matematiniais skaičiavimais. Pvz.: žiūrėdami filmą ar klausydami mp3 muzikos mes dažnai nenutuokiame, kokie sudėtingi matematiniai skaičiavimai tuo metu yra atliekami. Pirmuosius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai bei prekeiviai.

2 Pirmieji skaičiuotuvai

Kinijoje ir Japonijoje prieš keletą tūkstančių metų iki Kristaus gimimo jau buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų prie specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia kilo terminai "kalkuliuoti" ir "kalkuliatorius"). Vienas iš seniausių prietaisų, skirtų atlikti skaičiavimams yra kiniečių išradimas – abakas (abacus). Pirmosios mašinos, kurios galėjo autonomiškai atlikti aritmetinius veiksmus (pradžioje pridėti ir atimti, vėliau – ir dauginti) atsirado apie 1600-sius metus. Vieną iš tobulesnių mechaninių kalkuliatorių 1642m. sukūrė prancūzų mokslininkas Blezas Paskalis. Pagrindinė Paskalinos" yda- labai sudėtingas įvairių operacijų, išskyrus sudėtį, atlikimas. Pirmąją mašiną, kuria lengvai atliekami visi keturi aritmetikos veiksmai, 1673m. sukūrė vokietis Gotfrydas Vilhelmas Leibnicas. Leibnicas taip pat ištyrė dvejetainę skaičiavimo sistemą, plačiai taikomą ir šiuolaikiniuose kompiuteriuose.

3 Programuojamos mašinos

Apie 1800 atsirado sudėtingesnės mašinos (taip vadinamos difference engines), galinčios skaičiuoti polinomines funkcijas (kadangi pastarųjų pagalba galima aproksimuoti logaritmines ir trigonometrines funkcijas, tai minėtos mašinos yra universalesnės nei atrodo iš pirmo žvilgsnio). Kaip skaitėte aukščiau, buvo sukurtos įvairios...