Kompiuterių procesoriai

Referatas
 5
Microsoft Word 57 KB
5 puslapiai

Procesorius referatai. Kompiuterio procesorius referatas. Procesorius referatai. Kompiuterio procesorius referatas.

Turinys
Įvadas 3
Procesorius 3
Pagrindinio procesoriaus sandara ir veikimas 3
Pagrindinio procesoriaus svarbiausi įtaisai, jų tarpusavio ryšiai ir veikimas 5
Procesorių veikimo spartinimo būdai 8
Nešiojamų kompiuterių (Notebook) procesorių ypatybės 9
INTEL PROCESORIAI 10
Pentium 10
Pentium Pro 10
Pentium MMX 11
Pentium II ir Pentium III 11
Pentium IV 11
Celeron 12
Firmų AMD ir Via procesoriai 12
AMD procesoriai 12
VIA procesoriai 13
Literatūra 13

Įvadas

Šiame darbe susipažystame su vienu iš pagrindinių kompiuterio sandaros dalių – kompiuterio pagrindiniu procesoriumi. Taip pat susipažinsime su jų veikimo būdais bei tipais. Išsiaiškinsime jų sandarą ir galimybes. Taip pat aprašysime kompiuterio pagrindinio procesoriaus sukūrimo istoriją ir tobulėjimą. Visa tai paaiškinsime teoriškai ir pavaizduosime schematiškai.
Procesorius

Praktiškai visą kompiuterio elektroninę dalį sudaro mikroschemos, todėl jo pagrindinis procesorius šnekamojoje kalboje yra vadinamas tiesiog procesoriumi (mikroprocesoriumi). Šiuolaikiniame kompiuteryje yra ne vienas procesorius, todėl, kad jų nepainiotume, pagrindinį procesorių ir toliau vadinsime pagrindiniu.
Vystantis mikroelektronikai, ieškant labai efektyvių skaitmeninių įrenginių integrinių schemų pagrindu, 1971 m. firmoje INTEL (JAV) buvo sukurtas mikroprocesorius (chip) 4004 tipo. Mikroprocesoriu (MP) – tai superdidžioji integrinė schema, turinti viename kristale (5x5x0,2 mm) keliasdešimt tūkstančių tranzistorių, vykdanti svarbiausio kompiuterio mazgo – centrinio procesoriaus funkcijas. Tai informacijos įvedimo – išvedimo valdymas, jos apdorojimas loginių – aritmetinių operacijų pagalba, kompiuterio įvairių mazgų darbo sinchronizacija, poveikis į periferinius įrenginius ir t.t. Tai kompiuterio “smegenys”.
Pagrindinio procesoriaus sandara ir veikimas

Pagrindinis procesorius yra viena sudėtingiausių kompiuterio mikroschemų. Jis vykdo programą ir atlieka visas programoje nurodytas matematines bei logines operacijas, jam perduodama vykdyti vis daugiau funkcijų.
Nesužadinta programa yra saugoma kokiame nors kompiuterio kaupiklyje (pvz., diskiniame kaupiklyje). Programą sužadinus, ji visa arba jos dalis yra įrašoma į kompiuterio operatyviąją atmintį (RAM).
Programą sudaro instrukcijų seka. Instrukcija susideda iš komandos (operacijos, kurią turės vykdyti pagrindinis procesorius, kodo) ir duomenų, kurių reikės operacijai atlikti, arba adresų, nurodančių, kur RAM rasti operacijai atlikti reikalingus duomenis. Vykdydamas programą, pagrindinis procesorius ima iš RAM instrukcijas bei duomenis, atlieka instrukcijose...