Kompiuteriniai virusai3

Referatas
 5
Microsoft Word 69 KB
7 puslapiaiVirusų apibrėžimas.
Virusų keliamas pavojus.
Virusų plitimo keliai.
Kompiuterio apsauga nuo virusų.
Virusų kūrėjai.
Virusų rūšys.
Žinomiausi virusai ir jų veikimas.

Toks jau tas mūsų pasaulis, kad šalia gero visada yra bloga. Tad nenuostabu, jog sukūrus kompiuterį ir jam tinkamas naudingas programas, palengvinančias žmogaus darbą, atsirado kažkas, kas trukdo kompiuterio (tuo pačiu ir žmogaus) darbui, griauna tai, kas yra sukurta gero. Atsirado VIRUSAS. Moksliškai kalbant, kompiuterinis virusas tai žmogaus sukurta programa, kuri:
– plinta pati save perkopijuodama (dėl to ir vadinama virusu);
dažniausiai sukuria į save panašią arba lygiai tokią pačią kopiją;
savo kopiją prilipdo prie „šeimininko", kad, kreipiantis į „šeimininką", ji galėtų veikti. Šeimininku gali būti failas, atmintis (laikinai), pakrovimo sektorius;
– visaip kenkia vartotojo programoms – nuo darbo trukdymo iki visiško duomenų sunaikinimo.
Maža to, kad virusai egzistuoja, jie gali plisti įvairiais būdais ir kelia didelį pavojų. Tuo labiau, kad virusus kuria ne vien tik mokinukai, pramokę programavimą ir norintys pažaisti.Turbūt pirmiausia reikai išsiaiškinti, ką blogo daro virusai. Pagrindiniai virusų tikslai yra maskuotis ir daugintis, bet nereikia pamiršti, kad viruso paskirtis - kenkti. Dažniausiai sutinkami virusai bando kenkti, sukeldami komiškas ar vartotojo darbą apsukinančias situacijas. Kai kurie virusai gadina informaciją, programinę, o kartais ir techninę įrangą. Kartais virusų sukeliama žala susijusi su jų dauginimosi funkcijomis, kai didelis aktyvių viruso modulių skaičius išeikvoja kompiuterio darbinę atmintį ar dėl intensyvaus dauginimosi perkraunami kompiuteriniai tinklai.

Virusų poveikis darbui:

Poveikis Poveikio dydis, procentais
Darbo efektyvumo sumažėjimas 70
Pažeisti failai 66
Negalima dirbti su PK 50
Nėra priėjimo prie duomenų 49
Sutrikimai dirbant su failais 44
Prarasti duomenys 40
Pranešimai ekrane, mirguliavimas 33
Vartotojo konfidencialumo pažeidimas 22
Sutrikimai išsaugant duomenis 30
Nestabilus programų darbas 14
Sutrikimai spausdinant 9

Savaime suprantama, kad iš niekur virusai atsirasti ir plisti negali. Juos kažkas sukuria. Tyrinėtojams pavyko apklausti kelias dešimtis virusų autorių (arba tokiais apsimetusių). Jie suskirstyti į tris grupes:
1. 13-17 metų amžiaus paaugliai. Pagrindiniai šios kategorijos atstovo bruožai: gyvena labiau nei vidutiniškai pasirurincioje 3 vaikų šeimoje, nesidomi sportu. Turi ryškų neigiamą nusistatymą prieš rasizmą. Jis mano, kad jo draugai nesilaiko jokių moralės...