Kinija2

Referatas
 5
Microsoft Word 39 KB
3 puslapiai

Kinija

2
Plotas: 9 600 000 km
Gyventojų skaičius: 1 088 870 000
Sostinė: Pekinas
Piniginis vienetas: juanis
Valstybinė kalba: kinų
Aukščiausias taškas: Everestas (8842 km)
Ilgiausia upė: Jangdzė (6380 km)

Geografinė padėtis

Kinija yra trečioji pagal dydį, po Rusijos ir Kanados, pasaulio šalis. Ji išsidėsčiusi rytų Azijoje: tarp Rusijos Federacijos šiaurėje, Pietryčių Azijos ir Indostano pusiasalio pietuose ir vakaruos. Rytuose jos krantus skalauja Rytų Kinijos jūra.

Gyventojai

Kinijoje gyvena 1205 milijonai žmonių. Taigi vienas penktadalis pasaulio gyventojų yra kinai. Jie kalba mongolų, tiurkų ir tibetiečių kalbomis. Tokia milžiniška šalis pasižymi didele įvairove. Gyventojai skirtingose šalies dalyse visai nepanašūs. Didesnė gyventojų dalis yra kinai hanai. Kai kurios Vakarų Kinijos tautos giminiškos kaimyninių Pakistano ir Indijos gyventojams. Gamta taip pat nepaprastai įvairi.
Rytuose ir pietryčiuose, kur susitelkusi didesnė gyventojų dalis, kraštovaizdis pilnas žaliuojančios augmenijos, žemė derlinga. Kai kurios šalies dalys tėra bevaisės smėlio ir akmenų dykumos. Sutelkti ir aprūpinti maistu tiek daug skirtingų šalis gyventojų yra nežmoniškai sunkus uždavinys. Nuo 1989 metų Kiniją valdo komunistinė vyriausybė. Ji stengiasi aprūpinti gyventojus maisto produktais, suteikti išsilavinimą ir garantuoti sveikatos apsaugą.

Rytų Kinijos gamta

Rytuose, prie Geltonosios jūros plyti Didžioji Kinijos lyguma. Jos paviršius tepakyla 200 metrų virš jūros lygio. Per ją teka didžiosios Kinijos upės – Hvanghė ir Jangdzė. Į pietus nuo Jangdzės iškilęs neaukštas Pietų Kinijos kalnynas. Dėl didelio ištęstumo iš šiaurės į pietus klimatas Rytų Kinijoje labai skiriasi. Nuo vidutinio šiaurėje jis pakinta į iki subtropinio ir atogrąžų – pietuose. Rytinę Kinijos dalį veikia musoniniai vėjai. Žiemą iš atvėsusių vidinių Azijos sričių pučiantis musonas atneša į Rytų Kiniją vėsius orus. Šiaurės rytuose būna šaltos, sniegingos žiemos, upes kausto ledas. Net Rytų Kinijos pietuose pasitaiko šalnų, kartais iškrinta sniegas. Vasaros musonas iš ramiojo...