Katės1

Referatas
 5
Microsoft Word 39 KB
2 puslapiai
Stebėdami paukščio tykančią katę,nesunkiai galime nuspręsti, kad katės yra liūtų ir tigrų giminaitės.Visos katės moka puikiai medžioti,jos stiprios ir judrios.Šių gyvūnų pojūčiai labia išlavėję,dantys ir nagai aštrūs.Katės daugiausia medžioja naktį ir labia gerai mato tamsoje.Net naminės katės puikiausiai gali išgyventi laisvėje medžiodamos peles,mažus paukščiukus,vabzdžius ir kitus gyvius.Tačiau daugelis egzotiškų grynaveislių kačių negalėtų pačios išgyventilaisvėje,nes dauguma jų yra pripratusios prie lepaus gyvenimo žmonių namuose.
Mūsų naminės katės yra kilusios iš rainos laukinės katės,gyvenusios jau prieš milijoną metų,-laukinės Afrikos katės.Ši nedidelė katė paplito visoje Afrikoje,Azijoje ir Europoje,kol pagaliau ją prisijaukino afrikiečiai,kad ši saugotų jų maisto sandėlius nuo pelių ir žiurkių. Senovės egiptiečiai laikė kates grūdų sandėlių apsaugai.Katės buvo taip gerbiamos , kad kai kurias garbino kaip dievybes. Buvo daromos statulėlės. Nuo tų laikų žmonės išvedė daugybę kačių veislių-nuo rainų ir ilgaplaukių persų iki beodegės Mankso katės.Prieš 3000metų naminės katės buvo paplitusios ir labia garbinamos Egipte.Šiandien visame pasaulyje yra per 500 milijonų naminių kačių.
Oficialiai yra pripažįstama per 100 naminių kačių veislių,o dar daugiau yra oficialiai neregistruotų.Kačių žinovai atrankos būdu nuolat veda naujas kačių veisles.Bombėjaus katė yra naujos veislės,kuri buvo išvesta XX amž. 8-ajame dešimtmetyje Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ją išvedė sukryžminę Birmos katę su Amerikos juodąja trumpaplauke. Nors Bombėjaus katės kailis yra labia trumpo plauko ir tankus,vis dėlto išliko visi tipiški kačių bruožai.
Tūkstančius metų juodos katės buvo siejamos su burtais ir raganavimu.Yra žmonių,kurie vis dar tebetiki,kad jos atnešančios laimę arba nelaimę.
Laikinė Afrikos...