Kaišiadorių paukštynas pardavimo programos sudarymas

 5
Microsoft Word 106 KB
13 puslapiai

Darbas kaisiadoriu paukstynas. Darbas kaisiadoriu paukstynas. Kaisiadoriu paukstynas darbo pasiulymai. Kaišiadorių paukštynas referatas. Kaisiadoriu paukstynas darbo pasiulymai. Kaišiadorių paukštynas referatas.

ĮVADAS


Vienas iš įmonės “Kaišiadorių paukštynas” pardavimo programos sudarymo tikslų yra išsami rinkos, įmonės ir konkurencinės aplinkos analizė. Turint šiuos duomenis galima planuoti ir prognozuoti pardavimų pokyčius ateityje.
Prognozuojant svarbu tinkamai parinkti metodus, naudotis tiksliais praėjusių laikotarpių duomenimis. Pardavimų prognozės leidžia firmai geriau paskirstyti gamybinių pajėgų panaudojimą, darbuotojų skaičiaus nustatymą, padeda išvengti bereikalingų išlaidų už prastovas ar perprodukciją.
“Kaišiadorių paukštynas” pradėtas statyti šalia Kaišiadorių miesto dar 1972 metais, o 1975-aisiais užauginti pirmieji mėsiniai viščiukai-broileriai. Šiandien AB Kaišiadorių paukštynas – vienas didžiausių šalies paukštynų, gaminantis ir parduodantis 6800 tonų vištienos. Čia dirba 70 pamėgtam darbui kvalifikuotų specialistų ir 570 įvairaus profilio darbininkų. Vakarų Europos standartus atitinkantys perdirbimo įrengimai ir pažangiausios technologijos leidžia perdirbti 75% produkcijos ir Lietuvos gyventojams pateikti 90 pavadinimų kokybiškų vištienos gaminių, kurie yra nekaloringi, lengvai virškinami, turtingi baltymais.

1 pav. Į “AB Kaišiadorių paukštynas”

“Kaišiadorių paukštynas” yra vištienos dešrų ir dešrelių gamybos pradininkas Lietuvoje. Vienas pirmųjų šalies rinkai pateikęs ir atšaldytą (šviežią) vištieną, išsaugančią pačias vertingiausias savybes. Tokioje vištienoje išlieka visos mineralinės druskos, baltymai, vitaminai, tikras vištienos skonis ir aromatas. Kaišiadorių paukštynas dėjo daug pastangų, kad atšaldyta vištiena pasiektų pirkėjo stalą, todėl šiandien jos parduodama per 50%.
Ši įmonė intensyviai ruošiasi Lietuvos stojimui į Europos Sąjungą, diegia rizikos veiksnių analizės svarbių valdymo taškų sistemą (RVASVT) ir nuolat rūpinasi parduodamos produkcijos kokybe. Ją, visų pirma, užtikrina teisingai pasirinkta paukštyno veiklos kryptis – broilerių auginimas ir perdirbimas. Pačių užauginti paukščiai – aukščiausios rūšies žaliava perdirbimui. Tad Kaišiadorių paukštyno produkcija – iš patikimų augintojo rankų. Įsisavinus 4 mln. litų investicijas 2001 metų pabaigoje buvo pastatyti modernūs 500 tonų talpos šaldytuvai. Greitas ir efektyvus vištienos sušaldymas, garantuotas optimalaus temperatūrinio rėžimo palaikymas atšaldytos (šviežios) ir sušaldytos vištienos sandėliavimo patalpose bei aklimatizuotose gamybinėse salėse, neleidžia abejoti įmonėje deklaruojama vištienos gaminių kokybe.

2 pav. Įmonėje naudojama moderni įranga

Be pagrindinės gamybinės veiklos “Kaišiadorių...