Isdn tinklų panaudojimas skaitmeninei informacijai perduoti

Referatas
 5
Microsoft Word 55 KB
5 puslapiai

ISDN tinklų panaudojimas skaitmeninei informacijai perduoti

ISDN (Integrated Services Digital Network) – Skaitmeninis visuminių paslaugų tinklas.
Integrated - visuminis, t.y. per ISDN galima naudotis visų telekomunikacijų tinklų teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis bei kitomis ISDN paslaugomis ir funkcijoms.
Services – tai paslaugos, nes šis tinklas orientuotas į įvairiapusių paslaugų pateikimą vartotojui.
Digital – tai skaitmeninis, t.y. informacijos perdavimas yra skaitmeninis iki pat abonento ISDN telefono ar kito galinio įrenginio.
Network – tai ISDN tinklas.
ISDN yra didelio greičio skaitmeninė telefoninė tarnyba. ISDN šiandieninius analoginius tinklus perveda į skaitmeninę sistemą. ISDN gali paspartinti informacijos perdavimą Internete ar LAN tinkluose tarp nutolusių jungčių.
ISDN, kurie skirti integruotoms skaitmeninių tinklų tarnyboms, yra skaitmeninių telefoninių ryšių sistema, kuri buvo išvystyta per dešimtį metų. Ši sistema leidžia perduoti duomenis pasauliui, naudojant “end-to-end” skaitmeninę jungtį. ISDN pagalba, balsas ir duomenys yra perduodami B kanalais 64 kb/s greičiu. D kanale ( duomenų ) duomenys perduodami 16 arba 64 kb/s, priklausomai nuo serviso tipo. D kanalas - tai ISDN susisiekimo kanalas, naudojamas, siunčiant informaciją tarp ISDN įrenginių ir ISDN pagrindinės įstaigos komutatoriaus. Pažymėtina, kad ISDN terminologijoje kilobitas reiškia 1000 bitų, o ne 1024 bitų, kaip daugumoje naudojamų kompiuterių.
Yra du pagrindiniai ISDN serviso tipai:
• Pagrindinio greičio interfeisas ( BRI);
• Pradinio greičio interfeisas ( PRI );
BRI susideda iš dviejų 64 kb/s B kanalų ir vieno 16 kb/s D kanalo. Pagrindinis servisas yra skirtas patenkinti daugumos individualių vartotojų poreikius. Standartiškai ši linija žymima 2B+D.
PRI yra skirtas vartotojams - profesionalams su didesniais poreikiais. JAV ir Japonijoje kanalo struktūra susideda iš 23 B kanalų ir daugiau kaip vieno 64 kb/s D kanalo, tai iš viso 1536 kb/s. Europoje PRI susideda iš 30 B kanalų ir daugiau kaip vieno 64 kb/s D kanalo, tai iš viso 1984 kb/s. Taip pat galima palaikyti įvairiarūšes PRI linijas su vienu 64 kb/s D kanalu, naudojant NFAS ( Non-Facility Associated Signaling ). Standartiškai ši linija žymima 30B+D.
BRI sąsajos vartotojai gali turėti vieną arba du telefono numerius. Jei “Lietuvos telekome” užsakomi du telefono numeriai, vienas telefono numeris atitinka vieną B kanalą. Prie vienos BRI sąsajos galima prijungti iki 8 galinių įrenginių, iš kurių 2 galima naudotis vienu metu. Ko reikia norint tapti “Lietuvos telekomo” ISDN BRA abonentu?
ISDN – tai skaitmeninė abonentinė linija, kuriai...