Interjero dizainas

Dailės rašiniai
Rašinys
 5
Microsoft Word 38 KB
2 puslapiai

Interjero dizainas
Interjeras – jautriausia gyvenamosios aplinkos dalis, atspindinti jūsų socialinį statusą, charakterio ypatybes, išsilavinimą. Tai būsto „rūbas“ kurį dėvite kiekvieną dieną. Savo namus kuriame su meile, tačiau kartais to nepakanka, kad jie taptų mieli ir jaukūs. Rodos, dažome sienas gražiausiomis spalvomis, renkamės naujausius baldus, stilingus aksesuarus, o kambarys neturi savo „veido“ ir gana. Akivaizdu, jog kažko trūksta, bet ko?
Tinkamas išplanavimas, koncepcija, profesionaliai parinktos spalvos, medžiagos ir apšvietimas yra esminiai jūsų būsto kokybės ir patogumo kriterijai. Tiek spalvos, tiek formos turi savo poveikį žmogui. Jei kuriame interjerą kavinei - vyrauja viena nuotaika, jei namams – kitokia.
Interjeras - Raštų ir faktūros akcentas.
Įvairūs raštai (tam tikrų motyvų deriniai) ir faktūra (smulkūs motyvai, akcentuojantys paviršių) tapetuose, kiliminėje dangoje, dekoratyvinėse pagalvėlėse ir netgi balduose suteikia erdvei išraiškingumo ir pabrėžia jos nuotaiką. Juos atrenkant galioja viena taisyklė – derinimas ir saikas.
Raštus turėtų jungti bent viena bendra spalva. Jei pasirinksite daug ir įvairių spalvų bei motyvų raštus, kambarys nuo jų raibs ir atrodys perkrautas bei apsunkęs. Be to, raštai užgoš vertingus meno kūrinius ir kitus kambario akcentus. Tokio kambario neišgelbės nei visų raštuotų interjero puošmenų sutelkimas atokioje vietoje, nes ji vis tiek taps vieninteliu dėmesio centru.
Derinant raštus, venkite jų panašumo, nes jis, atvirkščiai mūsų lūkesčiams, kuria disharmoniją. Pageidautina, kad raštai skirtųsi linijų, motyvų dydžiu, paviršiumi ir netgi stiliumi. Dizaino specialistai teigia, jog niekada nesuklysite derindami gėlėtus, juostuotus ir languotus motyvus.
Ne mažiau už raštus, svarbi ir faktūra. Vizualiai erdvei ji suteikia tam tikrų charakteristikų – pavyzdžiui, švelni,...