Inovacijos slaugos pokyčių procese vizija ir plėtra

Konspektas
 5
Microsoft Word 36 KB
2 puslapiai

Novacija: (lot. Novatio – atnaujinimas, pakeitimas), - tarptautinių žodžių žodynas;
Inovacija: (naujovė)
Nūdienos gyvenime aplinka keičiasi labai greitai. Aplinkybės atsiradusias problemas reikalauja išspręsti greitais adekvačiais pakeitimais ir naujovėmis . Pokyčių procese susiduriame su sprendimo problemomis. Sprendžiant problemas pokyčių procese svarbu turėti viziją ir išlaikyti tikslą.
Reformuojama sveikatos priežiūros sistema labai veikia slaugą. Pokyčius slaugoje sukelia ne vien išorinės sąlygos. Daugelis iš jų atsirado dėl to, kad patys slaugos specialistai ieškojo ir ieško naujovių siekdami tobulinti praktiką ir pagerinti slaugos specialistų rengimą.
Profesinė patirtis rodo, kad slaugytojų patirtis, nukreipta į pagalbą gydytojui ir jo nurodymų vykdymą, neatitnka pacientų poreikių.
Dėl tinkamai neįteisintų ir neišplėstų slaugos paslaugų namuose teikimo, ilgėja pacientų buvimo stacionare laikas, brangsta jų gydymas ir reabilitacija, kyla psichologinės problemos. Slaugant dalyvauja tam tikslui nepasirengę visuomenės nariai. Tokia padėtis antihumaniška slaugytino žmogaus ir jo artimųjų atžvilgiu, psichologiškai slegia ir žemina jų orumą, brangiai kainuoja valstybei.

“SVEIKATA – 21”
PSO Europos regiono direktorius I.E. Asvall 1998 m. pristatė dokumentą “Sveikata – 21”, kuriame didelis dėmesys skiriamas bendruomenės (šeimos) slaugai.
I.E. Asvall sakė: “skleiskite idėjas, keiskitės jomis, stiprinkite, remkite naujas mokymo programas, koncentruokitės ties šeimomis, kur vyksta pagrindiniai procesai, kuriuos jūs galite įtakoti, gerinti gyvenimo kokybę, imkitės sveikatos sistemos reformos.”

SLAUGOS MOKSLAS
Slaugos mokslo statusas mūsų šalyje dar visiškai naujas.
Universitetinės slaugos bakalauro studijos pirmą kartą Lietuvos istorijoje buvo įkurtos KMU 1990 metais, o prieš ketverius metus įkurta slaugos...