I šeiniaus kuprelis

Lietuvių rašiniai
Rašinys
 5
Microsoft Word 28 KB
1 puslapis

Kuprelis rasiniai. Ignas seinius kuprelio paveikslas. Ignas seinius "kuprelio paveikslas". Kuprelio paveikslas i šeiniaus romane kuprelis. Igno šeiniaus kuprelio paveikslas. Kuprelio paveikslas igno šeiniaus romane. Kuprelis rasiniai. Kuprelio paveikslas i.šeiniaus romane.

Kuprelis
I.Šeiniaus romane „Kuprelis” atsispindi ryškūs impresionizmo bruožai. Romane yra daug impresionizmo bruožų tai kaip svarbiausia tema meilė, išskirtinis personažo peveikslas, impresionizmui budingas rašymo stilius. Romane „Kuprelis” aprašomas individualus netipinio personažo paveikslas.
Šeinius Kupreliui suteikė individualų paveikslą su dvasiniu ir jausmų pasauliais. Olesiui sukuriama netgi samonė ir pasamonė, todėl romane yra platus mičių pasaulis. Pagrindinis romano veikėjas - neeilinė, savitai tragiška asmenybė, pasižyminti jausmų stiprumu, išgyvenimų gilumu, meniniais sugebėjimais. Kuprelis - didelis svajotojas, gyvenantis praeitimi, semiantis iš jos jėgų, energijos, ryžto. Olesiaus meilė Gundei - nepaprastai stipri, tyra, viską pasaulyje užgožianti. Taip giliai jausti gali tik nepaprastai jautri asmenybė. Kuprelis glaudžiai susijęs su gamta, joje ieško nusiraminimo, užuojautos, semiasi stiprybės. Jo jautri siela. Iš pradžių tai tik švelnus, vos pastebimas jausmų sąmyšis, keliantis malonų sutrikimą ir nerimą Kuprelio sąmonėje. Olesiui džiugu matyti gražiąją merginą bažnyčioje, žvelgti į jos susikaupusį, maldos praskaidrintą žavų vaidelį, slapčiomis gaudyti nuostabių akių žvilgsnį, atklydusį į tą bažnyčios pusę… Švelnūs jausmai Gundei perauga į didžiulę, tyrą, galingą, viską užgožiančią meilę, kuri sukrečia Kuprelį iki sielos gelmių, suvirpina...