Hipnozė telepatija okultizmas

Referatas
 5
Microsoft Word 81 KB
9 puslapiai

Okultizmas referatas. Okultizmas referatas.

Hipnozė – senas reiškinys. Manoma, kad ją naudojo dar senovės šumerai 4000 m.pr.m.e.,tačiau tikroji hipnozės prigimtis, kaip ji veikia, iki galo neišsiaiškinta dar ir šiandien. Taigi hipnozė – tikroviška, normali būsena, kuriai charakteringa: intensyvi koncentracija (išorinių dirgiklių nebejautimas), raumenų atpalaidavimas bei aukštas įtaigos laipsnis.
Hipnozė yra gimininga miegui būsena, tarpinė grandis tarp miego ir budėjimo. Išmatavus smegenų skleidžiamas bangas hercais matyti, kad natūralioje miego būsenoje jų dažnis mažesnis nei 8 hercai, 8-12 hercų priskiriama hipnozės poveikiui, o nuo 13 hercų prasideda aktyvi smegenų veikla. Užhipnotizuotieji žmonės nepraranda valios, panorėją sensą gali nutraukti. Hipnozės metu sąmonė išlieka budri, žmogus žino, ką sako ir daro. Paciento negalima priversti elgtis priešingai jo norams,moraliniams įsitikinimams, todėl duomenys, gaunami hipnozės metu nelaikomi itin rimtais. Hipnozė negali leisti žmonėms įvykdyti neįmanomus jėgos demonstravimus, ištvermę ar sensorinių pojūčių aštrumą daugiau, nei tas gali būti padaryta nesant užhipnotizuotam. 1958 rugsėjo mėn. Amerikos Medicinos Psichinės sveikatos asociacija paskelbė hipnozę nepavojinga praktika be jokių kenksmingų pašalinių efektų. Iki šių laikų hipnozė nieko rimtai netraumavo, vienintelį pavojų kelia savamoksliai “hipnotizuotojai” bei kai kurios religinės organizacijos, kartais neteisingai ją interpretuojančios.
Kiekvieno žmogaus reakcija į hipnozę yra individuali ir nepriklauso nuo hipnotizuojančiojo charakteristikų. Hipnozės seansai gali vykti skirtingiausiose vietose. Demonstracinių salių hipnotizuotojai dažnai dirba baruose ar klubuose. Jų bandomieji žmonės, pasiduodantys masinei nuotaikai. Klinikinių hipnozių klientai dažniausiai žmonės su problemomis, girdėję, kad hipnoterapija padeda numalšinti skausmą ar nugali kažkokį prisirišimą, įprotį. Treti iš hipnozės tikisi, kad ši sugražins slopinamus seksualinio piknau-džiavimo, praeitų gyvenimų prisiminimus ar kažkokias mistines galias.
Yra trys žmonių tipai, kurie negali būti užhipnotizuojami: psichiniai ligoniai, žmonės su žemu intelekto rodikliu bei žmonės, kurie iš tiesų nenori būti užhipnotizuojami. Keletas bandymų taip pat parodė, kad užhipnotizuotumas nesusijęs su individualiomis charakteristikomis, tokiomis kaip patiklumas, isterija, psichopataloginiai ypatumai, agresyvumas, nuolankumas ar socialinė nuomonė. Kad pavyktų hipnozė, būtinas šių trijų sąlygų įvykdymas: žmogus turi būti hipnotizuojamas, susikoncentravęs dalyvauti procese ir pilnai išnaudoti savo vaizduotę. Hipnotizuojant naudojami du esminiai...