Hip-hop

Muzikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 36 KB
2 puslapiai

Hip-Hop'as

Hip-hop'as - kultūros judėjimas, kuris prasidėjo Niujorko rajone Bronkse 1970m. Nuo to laiko išpopuliarėjo visame pasaulyje. Pagrindiniai hip-hop'o elementai: Mc (repas), graffiti, beatbox'as, breiko šokis.

Hip-hop‘o istorija

Hip-hop‘o istorija prasidėjo 1969 metais Pietų Bronkse, Niujorke. Tiesa, žodžio „hip-hop‘as“ tada dar nebuvo, jis atsirado tik po penkerių metų (jį pasiūlė DJ Afrika Bambaataa). 1969 metais kitas legendinis didžėjus, Kul Herkas, sugalvojo kitą žodį: „b-boys“ - sutrumpinimas nuo „break boys“. Kul Herkas į Bronksą atvyko iš Jamaikos ir savitą gatvės vakarėlių supratimą, kur DJ‘jus suka plokšteles, o poetai kalba pagal muziką. Kul Herkas pradėjo naują pigių slaptų vakarėlių Niujorko getuose erą. Į rūsius ar apleistus namus, kuriuose jie vyko, ateidavo daug jaunimo, žmonės rinkdavosi prie klubų durų, kur grojo jų pamėgti didžejai. Vis labiau tarp Niujorko bi-boju populiarėjo hip-hop‘o šokis, vadinamas „breakdance“, o jau 1972 metais Bronkse ir Harleme buvo daug breiko brigadų, kurie dalijo miesto teritoriją ir šoko kiekviena savo sankryžoje.


Kita visiems žinoma ankstyvojo hip-hopo‘o kryptis buvo graffiti. Ji atsirado 1970 metais, kai 16-metis juodaodis Demetrivsas iš Vašingtion Hajtso pradėjo dažais rašyti savo pravardę - Taki 183 - ant Niujorko pastatų sienų. Tokios žymos buvo vadinamos „tagais“, ir jos dažniausiai buvo siejamos su breikerių pravadėmis. Bet pats didžiausias hip-hop‘o iškilimas buvo, žinoma, repo muzikos atsiradimas. Prasidėjo viskas 1975 metais, kai Kul Herkas vakarėlyje klube „Hevalo“ paėmė mikrofoną ir pradėjo breiko metu kalbėtis su šokančia minia. Visiems patiko. Iš pradžių tai buvo kokios nors palaikančios frazės, vėliau į šį monologą buvo įtrauktos ir kitos improvizacijos. Tai tada dar repu nevadino, o vadino žodžiu „emceeing“.