Gps

Referatas
 5
Microsoft Word 89 KB
10 puslapiai

KAUNO TECHNIKOS KOLEGIJA
ELEKTROMECHANIKOS FAKULTETAS
AUTOTRANSPORTO KATEDRA

GPS technologija
Referatas

Vadovas

. 200

Studentas

200

KAUNAS, 2008
TURINYS

Įvadas 3
1. GPS sistemos segmentai 4
1.1 Signalai 4
1.2 Nelaikinis susiejimas su pseudodiapazono nuokrypiu 5
2. Diferencialinis GPS 6
3. Bendri koordinačių nustatymo principai GPS pagalba 7
3.1 Paieškos ir sekimo sistemų įranga 9
3.2 Transporto priemonių buvimo vietos nustatymo sistemos ir kompleksai 11
3.3 Automobilių paieškos sistema Rockwell/ADT 13
3.4 Sistema Skit – Orion 13
3.5“Mobisafe” palydovinė apsaugos sistema 14
4. Kontroleriai 16
5. “Juodoji dėžė” – GPS Logger 17
Išvados 18
Literatūra 19

ĮVADAS

GPS – tai globali pozicijos nustatymo sistema (Global Positioning System). Tai yra didelio tikslumo palydovinė radionavigacinė sistema, suteikianti informaciją apie objektų padėtį erdvėje (3D), jų judėjimo greitį, kryptį ir įveiktą atstumą, atstumus iki pasirinktų taškų, apie tikslų vietos laiką duotu momentu, geografinius duotos vietovės saulėtekio/saulėlydžio laikus, mėnulio fazes. GPS veikia nepriklausomai nuo oro sąlygų, paros ar metų laiko, vienodai bet kokioje pasaulio vietoje. Tai yra globalinė navigacinė sistema, kurią sukūrė, įdiegė ir eksploatuoja JAV Gynybos Departamentas. Sistema susideda iš 24 dirbtinių žemės palydovų ir eilės antžeminių kontrolės bei valdymo stočių. Paprastai yra naudojami tik 21 palydovas, o likę 3 yra kaip rezerviniai. Kiekvienas iš šių palydovų griežtai nustatytais dažniais nuolatos siunčia tam tikrus signalus apie savo buvimo vietą erdvėje, tikslų pasaulinį laiką ir savo identifikacinius kodus.

1. GPS sistemos segmentai

Kosminis segmentas. Jį sudaro 24 palydovai (21 pagrindinis ir 3 papildomi), beskriejantys aplink planetą šešiomis orbitomis. Orbitų plokštumos pasvirusios 55° kampu nuo ekvatoriaus plokštumos ir perstumtos viena kitos atžvilgiu 60° pagal ilgumą. Orbitų spindulys apie 26 tūkst. km., o apsisukimo periodas - pusė paros, jei kalbant tiksliau tai apytiksliai 11 val. 58 min. Palydove yra sumontuoti keturi atominiai laikrodžiai, arba kitaip sakant, keturi dažnių standartai, taip pat saulės baterija, orbitų koregavimo varikliai, priėmimo perdavimo aparatūra ir kompiuteriai. Palydovo siųstuvai skleidžia dviejų nešančiųjų dažniu signalus: L1ir L2.
Antroji šios sistemos dalis yra Valdymo segmentas. Jis susideda iš pagrindinės valdymo stoties (Falcon aviacijos bazės, Kolorado valstijoje JAV), penkių sekimo stočių, išsidėsčiusių taip pat amerikiečių karinėse...