Gotikinis stilius ir jo raida

Muzikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 95 KB
11 puslapiai

Referatas gotikinis stilius. Referatas gotikinis stilius.

ĮVADAS

Gotikinis judėjimas, gotikinė subkultūra, ar kokiu kitu vardu tai pavadintume, - mūsų dienomis įgauna didelį populiarumo pagreitį, pop kultūros rykliams susidomėjus keistu gotišku stiliumi, bei tikrai plataus spektro muzika. Tačiau pop kultūra tėra pinigų „darymo mašina“, pernelyg nesirūpinanti pačio judėjimo esme - apsiribojanti juodų nagų ir latekso įvaizdžiu.
Samprata ‘Gotika’ - tai daugelio amžių ir kultūrų suformuotas palikimas ir aš pamėginsiu kiek įmanoma glausčiau apžvelgti tai, kas sukūrė Gothic subkultūrą, jos pagrindinius principus, bei priežastis, verčiančias dažną ne pirmus metus "juodojoje scenoje" esantį asmenį sarkastiškai šypsotis stebint pop kultūros bandymus matuotis spygliuotus antkaklius bei klijuoti savo žvaigždutėms "naujų atradimų" etiketes.
Gotikinė subkultūra - tai savotiška pasaulėžiūra, toli peržengusi gyvenimo būdo, klausomos muzikos, seksualinių potraukių ar kitas ribas. Kaip taikliai buvo pastebėta kažkuriame iš daugelio, subkultūros temomis rašančių Interneto resursų: "Gotika nėra daiktavardis, gotika tai būdvardis, apibūdinimas".
Gotika kaip būdvardis, kaip savotiškas kokybės ekvivalentas yra pagrindinė priežastis, kodėl taip sunku apibrėžti keliais žodžiais kas tai yra. Pamėginkite apibrėžti savokas "grožis" ar "groteskas" ir Jūs suprasite Gotikos ribų neapibrėžtumą. Juolab kad Gotika yra ir grožis ir groteskas vienu metu.
Jei Gotika yra kokybė, daugelis krypčių gali būti Gotiškos (todėl ši subkultūra apjungia muziką, meną, literatūrą, kiną, madą, - praktiškai bet kurią žmogaus veiklą susijusią su kūryba).
Gotika visų pirma tai estetika. Tai estetikos poreikis žmogaus gyvenimo kelyje, neatsiejamai susijusiame su skausmu ir mirtimi. Todėl Gotikos esmė yra Menas (visose savo formose), menas - žmogaus sielos kalba. Gotika yra tas dialektas, kuris kalbasi su mumis ir moko suprasti tamsiąsias Realybės kertes, be kurių suvokimo neįmanoma gyventi Harmonijoje su šviesiosiomis.
Nuo pat žilos senovės daugelis tų, kurie buvo pažengę šiek tiek toliau už homo sapiensui įprasto "maisto-miego-sekso" ciklo, žinojo, kad gyvenimo prasmė ir esmė slypi kažkur kitur, už minėto ciklo gniaužtų. Kad žmogiškieji jausmai, jo kūrybinio prado realizavimas yra daug svarbiau, nei deimantinis karstas ar dėl tavo palikimo besiriejantys palikuonys, pasidarė nykiai nesuprantama mūsų laikmetyje. Daugelis senovės kultūrų buvo daug sveikesnės ir būtent jų lopšyje gimė Gotika.

1. „PRIEŠISTORĖS PRIEŠISTORĖ“

Daugelis materialistinės visuomenės nesuprastų ir atstumtų personų linko tamsiosios egzistencijos pusės link, jos...