Golfas

Sporto referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 46 KB
3 puslapiai

Referatas apie golfa. Referatas apie golfa. Golfas referatas. Golfas referatas.

Golfo istorija
Golfo žaidimas atsirado Škotijoje ir pamažu išplito visame pasaulyje. Škotai golfą mėgdavo žaisti jūros pakrantės teritorijoje, apaugusia šiurkščia velėna ir pasižyminčioje įvairių dydžių ir charakteristikų natūraliomis kliūtimis, plikomis kalvomis, durpynais, parkų aikštelėmis. Žaidimo kilmė ilgai buvo diskusijų objektas. Buvo nesutariama dėl to, ar golfo žaidimas atsirado Škotijoje ar Olandijoje. Romos imperijos dominavimo Europoje laikais egzistavo labai populiarus žaidimas „ paganica “ (žodis „ paganus “ reiškia užmiesčio gyventoją arba kaimietį ). Jis buvo žaidžiamas naudojant išlenktą lazdą ir odinį kamuoliuką, prikimštą plunksnomis. Panašiai pagamintais kamuoliukais buvo žaidžiama ir Škotijoje. Tačiau tai greičiausiai tėra tik sutapimas, nes jokio realaus ryšio tarp romėnų paganicos ir škotų golfo istoriškai nebuvo nustatyta. Taip pat yra nepagrįstų tvirtinimų, jog golfas buvo žaidžiamas Kinijoje apie 200 m. pr. Kr.
Anglijoje panašus žaidimas buvo žaidžiamas XIV a. ir vadinosi cambuca . Pal mal arba jeu de mail taip pat buvo susijęs su lazda ir smūgiuojamu kamuoliuku ir buvo žaidžiamas Italijoje, vėliau, XVII a., Prancūzijoje.
Kai kurie istorikai tiki, kad golfas atsirado Olandijoje, kur buvo žaidžiamas žaidimas „ kolven “, labiau panašesnis į golfą. Tuo labiau, kad olandų kalboje žodis „ kolf “ reiškia lazdą , o lazdos, pavaizduotos ankstyvuosiuose olandų dailininkų paveiksluose, yra panašios į šiuolaikines golfo lazdas.
Belgai pasižymėjo kitokiu golfo žaidimu, kuris vadinosi chole . Tai ledo ritulio darinys, kuris 1350 m. buvo žaidžiamas Flandrijoje, Belgijoje. Daugelis seniausių žaidimų, kurie buvo atrasti senuose piešiniuose yra susiję daugiau su ledo rituliu. Juose žaidė keli žaidėjai su vienu kamuoliuku ir jie žaidė ant ledo ar sniego.
Dar vienas panašumas atkeliavo iš Škotijos, kur XV a. pradžioje buvo pristatyta nauja chole žaidimo versija. Šis žaidimas per sekančius 20 - 30 m. tapo žaidimu, kurį dabartiniu laikotarpiu mes žinome kaip golfą.
„Škotiška“ golfo kilmė yra nediskutuotina, nes ji yra įrodyta dokumentiškai. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose apie...