Gliukozė

Referatas
 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

Gliukozė tai mūsų organizmo energija ir svarbiausias maisto šaltinis. Jis dalyvauja daugybėje procesų, vykstančių žmogaus organizme. Gliukozė būtina viso organizmo veiklai, ypač smegenų ir nervų sistemos, todėl besimokantiems žmonėms norisi valgyti saldžiau. Kadangi gliukozė dalyvauja organizmo gyvybei svarbiuose procesuose, labai svarbu pakankamai jos gauti ir tinkamai panaudoti.
Mūsų valgomos košės, bulvės ir kiti angliavandenių turintys maisto produktai plonoje žarnoje yra galutinai suvirškinami, ir pasisavinami organizme tik gliukozės pavidalu. Ji su krauju gabenama į kepenis, kur dalis kaupiamas atsargai, o kita dalis patenka į visas ląsteles ir naudojamas kaip energijos šaltinis. Jei gliukozė negali patekti į organizmo ląsteles tuomet jos badauja ir miršta dėl energijos stygiaus. Kad gliukozė patektų į ląstelės vidų, reikalingas hormonas insulinas, kuris atidaro gliukozei ,,patekimo vartus“ į ląstelę. Insuliną gamina kasa. Jei insulino kasa pagamina per mažai, ląstelė negali panaudoti gliukozės, todėl padidėja jos koncentracija kraujyje. Tada susergama cukriniu diabetu.
Dėl nuolat padidėjusio gliukozės kiekio kraujyje gali kilti įvairių komplikacijų – dažniausiai pažeidžiamos kraujagyslės ir nervai, o tai turi labai didelę įtaką kitiems mūsų organams. Pvz., akims, inkstams ir net gi mūsų pėdoms. Todėl labai svarbu kiekvienam žmogui žinoti koks yra gliukozės kiekis jo kraujyje.
Kita...