Gestų kalba

Referatas
 5
Microsoft Word 48 KB
4 puslapiai

Gestu kalba referatas. Gestu kalba referatas. Mimika referatas. Mimika referatas. Lietuviu gestu kalba referatas. ženklų kalba referatas. Referatas apie gestu kalba. Gestu referatai.

TURINYS
1. Įžanga 3
2. Intuicija ir nuojauta 4
3. Neverbalinių gestų kilmė 4
I. Gestas OK arba pirštais rodomas "apskritimas" 5
II. Pakeltas nykštys: 5
III. V-ženklas 6
4. Gestų savybės 6
5. Mimika ir žvilgsnis 7
6. Apibendrinimas 8
Literatūra 9

KŪNO KALBA
1. Įžanga
Mūsų bendravimas kupinas staigmenų, prieštaravimų, smagių minčių ir konfliktų. Bendravimas atsirado kartu su žmonija, tačiau šio meno nesame gerai įvaldę. Bendravimas - tai dviejų arba daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir pateikiami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai.
Psichologiniai tyrimai rodo, jog neverbaliniu(žodiniu) būdu mes perduodame tik 20-40 % informacijos, o 60-80 % atitenka neverbalinei (nežodinei) komunikacijai. Taigi egzistuoja ir kita kalba, tai „Kūno kalba", kuriai būdinga gestai, mimika, kūno judesiai. Ji ypatinga tuo, jog yra sąlygota mūsų pasąmonės, todėl kūno kalbą sunku sufalsifikuoti. Pajutę prieštaravimą, tarp girdimų žodžių ir stebimų gestų, bei mimikos, mes nesąmoningai labiau pasitikime pastaraisiais.
Skiriami du neverbalinių ženklų tipai:
1. Konvencionalūs - skirtingose tautose tie patys ženklai turi skirtingas reikšmes. Pvz.
sočiai pavalgę mes brūkštelėjai ne pirštu per kaklą. Japonijoje tas pats ženklas reiškia
didelį nemalonumą: pašalinimą iš darbosukią situaciją ar pan.
2. Spontaniški - neplanuotai atsikandantys, nekontroliuojami ženklai. Jie atspindi gilius
pasąmoninius išgyvenimus.
Albertas Mejerabianas nustatė, kad informacijos perdavimo procese verbalinės priemonės -t.y. vien žodžiai - perduoda tik 7 proc. visos informacijos, garsinės priemonės (tokios kaip balso tonas, intonacijas, garsas) - 38 proc., o neverbalinės priemonės - net 55 proc. Profesorius Berdvislas atliko panašius tyrimus, siekdamas sužinoti, kokią vietą žmonių bendravime užima neverbalinis elgesys. Jis nustatė, kad vidutiniškai žmogus kalba žodžiais tik 10-11 minučių per dieną, ir kad kiekvienas sakinys vidutiniškai skamba ne ilgiau kaip 2,5 sekundes. Jis taip pat atskleidė, kad žodinis bendravimas pokalbyje sudaro mažiau nei 35 proc., o daugiau nei 65 proc. informacijos perduodama per neverbaliniu s gestus.
Dauguma tyrėjų mano, kad verbalinis "kanalas" naudojamas informacijos perdavimui, tuo tarpu neverbalinis apibrėžia tarpasmeninius santykius, o kartais net užima žodinio pranešimo vietą.

2. Intuicija ir nuojauta

Kuomet sakome, kad žmogus yra jautrus ir turi intuiciją, tai reiškia, kad jis/ji moka skaityti neverbalinius žmonių siunčiamus ženklus ir juos lyginti su verbaliniais signalais. Moterys paprastai šiuo...