Gelezinkeliu transportas

Referatas
 5
Microsoft Word 55 KB
5 puslapiai

Gelezinkeliu transportas referatas. Gelezinkeliu transportas referatas. Gelezinkelio transportas referatas. Gelezinkelio transportas referatas. Gelezinkelio transportas vilnius referatas. Gelezinkelio transportas vilnius referatas.

1851 m. carinės Rusijos vyriausybė priėmė nutarimą dėl Sankt - Peterburgo - Varšuvos geležinkelio tiesimo. Šio geležinkelio atkarpa Daugpilis - Vilnius - Kaunas - Kybartai (Virbalis) buvo pradėta tiesti 1858 m., netoli Vilniaus atlikti pirmieji bandomieji darbai, žiūrėta, su kokiais netikėtumais teks susidurti tiesiant geležinkeli. 1862 m. kovo 15 d. buvo atidarytas traukinių eismas iš Peterburgo į Vilnių ir iš Vilniaus į Virbalį- tokia Lietuvos geležinkelio istorijos pradžia.
Praėjus dešimtmečiui, 1873 m. geležinkelio linijos Peterburgas - Varšuva bei vėliau pradėta tiesti Lentvaris – Romnai (Ukraina) buvo susietos ir su tuometines Rusijos vieninteliu neužšalančiu Liepojos uostu. Klaipėdos uostas, priklausęs įtemptuose santykiuose su carine Rusija buvusiai Prūsijai, liko nuošalyje. Prūsija, turėdama interesų Rusijos imperijos Vakarų gubernijose, stengėsi ne tik nutiesti Klaipėdos krašte geležinkelius (Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse Klaipėdos krašte buvo 135 km valstybinių bei 120 km privačių 1000 mm siaurųjų geležinkeliu), bet ir sujungti juos su Rusijos pusėje buvusiais geležinkeliais. Carinė Rusija sutikimo nedavė.
XIX amžiaus pabaigoje viešasis eismas atidarytas 96,4 km Jelgavos – Mažeikių kelyje bei, atsižvelgiant į carinės Rusijos kariškiu poreikius, nutiestas Poleses (kartais dar vadinamas Pagirio) geležinkelis. Dabartines Lietuvos teritorijoje Polesės geležinkelio išliko tik 50 km ruožo atkarpa nuo Vilniaus per Jasiūnus, Šalčininkus iki Valstybes sienos ir dideli Polesės geležinkelio direkcijos rūmai Vilniuje, Mindaugo g.12/14 (dabar AB “Lietuvos geležinkeliai” administracijos pastatas).
Carines Rusijos platieji geležinkeliai stipriai įtakojo Lietuvos ir kitu šalių, per kuriuos jie buvo nutiesti, ekonominį gyvenimą, tačiau plačiojo geležinkelio statyba brangiai kainavo. Ieškant pigesniu būdų buvo pradėti tiesti 750 mm vėžės geležinkeliai. Vienas ilgiausiu šios vėžės geležinkeliu, gavęs Švenčioniu (dar kitaip Švenčionelių ar Panevėžio siauruko) vardą, ir buvo nutiestas Lietuvos - Baltarusijos sandūroje.
Kaizerinės okupacijos metai:
Lietuva užėmusiai kaizerinei kariuomenei geležinkeliai buvo svarbiausias maisto ir amunicijos tiekėjas. Todėl karine vadovybe ėmė skubiai tvarkyti geležinkelius, perkalti plačiąją rusiškąją vėzę į 1435 mm pločio. Karo reikmėms vokiečiai nutiesė 74 km Bajoru – Pliekulės, 124,4 km Lauksargių – Šilenų, 92 km Šiaulių – Joniškio – Jelgavos kelius, Pabradės – Lentupio atkarpa, 25 km dvikeliu sujungė Palemoną su Gaižiūnais.
Fronto reikalams kaizerinė Vokietija nutiese Lietuvoje nemažai ir 600 mm vėžės pločio geležinkelių:...