Frezavimas frezavimo staklės

Konspektas
 5
Microsoft Word 47 KB
4 puslapiai

Frezavimas referatas. Frezavimas referatas.

FREZAVIMO STAKLĖS klasifikuojamos: konsolinės frezavimo staklės, bekonsolinės frezavimo staklės, išilginio frezavimo staklės, nepertraukiamo frezavimo staklės, frezavimo – kopijavimo staklės, išdrožų velenuose frezavimo staklės, specialios frezavimo staklės.
Konsolinės frezavimo staklės
Konsolinės frezavimo staklės yra daugiausia naudojamos iš visų frezavimo staklių. Konsolinėmis šios staklės vadinamos, todėl, kad jų stalas yra sumontuotas ant vertikaliai kilnojamos konsolės. Konsulinės frezavimo staklės pagal suklio padėtį yra skirstomos į horizontalias ir vertikalias. Pagal universalumo laipsnį konsolinės frezavimo staklės skirstomos į paprastas, universalias ir plataus universalumo. Universalios konsolinės frezavimo staklės nuo paprastųjų skiriasi tik tuo, kad jų kryžminis stalas gali būti pasukamas apie vertikalią ašį ±45° kampu. Šios staklės dažniausiai naudojamos įmonių eksperimentiniuose ir įrankiniuose cechuose.
Horizontalios konsolinės frezavimo staklės skirtos detalių paviršių apdirbimui įvairios paskirties ir konstrukcijos cilindrinėmis ir diskinėmis bei kampinėmis frezomis. Be to, šiomis staklėmis galinėmis frezomis galima frezuoti detalių vertikalias plokštumas, o kotinėmis ir pirštinėmis frezomis – išimas, įgilinimus ir griovelius detalių vertikaliuose paviršiuose. Šiose staklėse suklys sukasi apie horizontalią ašį.
Vertikalios konsolinės frezavimo staklės skirtos įvairiems paviršiams frezuoti galinėmis, kotinėmis, pirštinėmis ir kotinėmis fasoninėmis frezomis. Šiose staklėse suklys sukasi apie vertikalią ašį. Kiti mechanizmai ir stalo konstrukcija yra analogiški horizontalių konsolinių frezavimo staklių atitinkamiems elementams. Dažnai naudojamos vertikalios konsolinės frezavimo staklės su pasukama frezavimo galvute, leidžiančia nustatyti staklių suklį su jame įtvirtinta freza reikiamoje kampinėje padėtyje. Tai sudaro galimybę, nenaudojant jokios įrangos, frezuoti detalių nuožulnias plokštumas, įstrižus griovelius.
Bekonsolinės frezavimo staklės šiose staklėse stalas yra sumontuotas ant nejudamo stovo horizontalių kreipiančiųjų ir gali slinkti tik išilgine ir skersine kryptimis. Reikiamas frezavimo aukštis nustatomas, perstumiant frezavimo galvutę su jos suklyje įtvirtinta galine freza stovo vertikaliomis kreipiančiosiomis. Bekonsolinės frezavimo staklės naudojamos sparčiam stambių detalių frezavimui dideliais pjovimo režimais. Bekonsolinės frezavimo staklės dažniausiai būna vertikalaus tipo. Bekonsolinės frezavimo staklės naudojamos sparčiai frezuoti stambių gabaritų detales galinėmis frezomis vienetinės ir serijinės gamybos sąlygomis.
Išilginio frezavimo...