Fizinis aktyvumas

Referatas
 5
Microsoft Word 134 KB
18 puslapiai

Fizinis aktyvumas referatas. Fizinis aktyvumas referatas. Fizinis aktyvumas referatai. Fizinis aktyvumas referatai. Referatas fizinis aktyvumas. Krepsinis mano mokykloje referatas. Krepsinis mano mokykloje referatas. Referatas fizinis aktyvumas.

Turinys
Įvadas3
Fizinis aktyvumas4
Fizinis pajėgumas7
Veiksniai įtakojantys sveikatą9
Fizinio pajėgumo komponentės11
Fizinio pajėgumo skirtumai tarp lyčių17
Pajėgumo didinimo nauda18
Judesiai ir sugebėjimai18
Pajėgumo matavimas21
Europos ir Rytų medicinos patarimai22
Ritminis ar statinis sportas24
Pajėgumo kilimas: savos programos formavimas, gydytojų priežiūra26
Problemos:
- persitreniravimas ir piktnaudžiavimas27
- sužalojimai ir traumos27
- hipotermija ir hipertermija28
Literatūra30

Įvadas

Judėjimas yra gyvybės, veiklumo ir aktyvumo požymis. Nejudrumas – tai žmogaus susitaikymas su egzistencine būsena, vedančia į sunykimą, kūno sugriuvimą ir mirtį. Judėti reikia, kad būtum sveikas ir darbingas. Žmogus turi suprasti, kad jis tobulėja dirbdamas, kurdamas, aktyviai veikdamas, kad nuo nejudraus gyvenimo būdo blogėja sveikata arba rimtai susergama.
Mažai judančiam žmogui pirmiausia reikia keisti gyvenseną, pamažu pereiti prie atitinkamų judėjimo dozių. Judėjimas gali padėti palaikyti ir sustiprinti sveikatą, suteikti kūnui ir sielai stiprybės ir gyvastingumo, padėti tapti veikliam ir aktyviam.
Milijonus metų gamta ir fizinis darbas lyg koks skulptorius lipdė žmogaus kūną, lavino jo jėgą, grūdino valią. Dabar žmogus kasdieniame gyvenime nedažnai susiduria su sunkiu fiziniu darbu, aktyvia fizine veikla. Akademiko A. Bergo duomenimis, prieš šimtą metų fizinis darbas sudarė 94-96% viso žmogaus darbo, o dabar tik 1%.
Mes šiame darbe bandysime jus supažindinti su fizinio aktyvumo svarba mūsų sveikatai bei pateikti įdomią informaciją apie fizinį pajėgumą, Rytų ir Europos mediciną ir apie problemas, su kuriomis galite susidurti.

Fizinis aktyvumas

Fizinis aktyvumas – tai visuma judesių, kuriuos per tam tikrą laiką ir tam tikru intensyvumu padaro raumenys ir sąnariai. Šie judesiai reikalingi ne tik žmogaus praktiniams tikslams pasiekti, bet ir yra labai svarbūs fiziniam pajėgumui, sveikatai stiprinti.
Fizinis aktyvumas yra labai svarbus gerinant ir stiprinant žmogaus sveikatą bei mažinant riziką susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. Judėjimo aktyvumo ir jo įtakos...