Euras Lietuvoje

Referatas
 5
Microsoft Word 42 KB
3 puslapiai

Euras lietuvoje referatas. Euras lietuvoje referatas.

Euras (EUR; €) - bendra 12 Europos Sąjungos šalių valiuta. Euras kaip nepiniginė atsiskaitymo priemonė buvo įvesta 1999 m. sausio 1 d., popieriniai pinigai pasirodė 2001 m. sausio 1 d.
Yra išleisti 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų banknotai, taip pat 2 ir 1 eurų bei 50, 20, 10, 5, 2 ir 1 eurocentų monetos.
Vienas euras turi 100 centų.
Banknotai visose šalyse yra vienodi, o monetų aversą kiekviena šalis leidžia pagal savą dizainą.


Saugumo priemonės
Euras galioja Airijoje, Austrijoje, Belgijoje, Graikijoje (nuo 2000 m.), Ispanijoje, Italijoje, Liuksemburge, Olandijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Vokietijoje.
Be to, euras yra oficiali atsiskaitymo priemonė Monake, San Marine, Vatikane (šios trys šalys turi teisę leisti savo eurų monetas), taip pat Andoroje, Juodkalnijoje ir Kosove.
Danija įvesti eurą atsisakė referendume 2000 m. rugsėjį.

Euras Lietuvoje

Eurų (1 ir 2 nominalo) bei euro centų (10, 20 ir 50 nominalo) lietuviškoji pusė (gipso maketas)
Laukiama, kad Lietuva eurą įsives nuo 2007 m. sausio 1 d. Šią Lietuvos banko parinktą datą yra patvirtinusi Vyriausybė. Galutinį sprendimą priims 2006 m. viduryje Europos viršūnių taryba, atsižvelgdama į Europos centrinio banko ir Europos Komisijos ataskaitas dėl Lietuvos tinkamumo.
Dauguma ekspertų sutinka, jog Lietuva tikrai įgyvendins keturis iš penkių Mastrichto kriterijų eurui įsivesti, tačiau dar nežinia, ar penktasis kriterijus - kad vidutinė metinė infliacija būtų ne didesnė nei trijų ES valstybių su mažiausia infliacija vidurkis plius 1,5 proc. punkto - Lietuvai nebus per aukštas.

Euro centų (1, 2 ir 5 nominalo) lietuviškoji pusė (gipso maketas)
Lietuva nuo 2004 m. birželio yra prisijungusi prie vadinamojo valiutų kurso stabilumo mechanizmo antrosios pakopos (ERM-II), kurioje eurą norinčios įsivesti šalys privalo išbūti bent dvejus metus. Šiame mechanizme taip pat yra Latvija, Estija, Slovėnija, Malta, Danija.
Lietuvoje leistose eurų monetų averse bus modifikuotas valstybės herbo simbolis Vytis, užrašai LIETUVA ir 2007, aplink centrą (Vytį) išdėstytos 12 žvaigždučių atsižvelgiant į Europos pinigų sąjungos valstybių sukurtas...