Eropos ekonomika dar kuri laika augs letai

Referatas
 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

Europos ekonomika dar kurį laiką tikriausiai augs lėtai
Europos politikos studijų centras (CEPS) paskelbė, kad žemyno ekonomika gali dar kurį laiką augti lėtai, o Europos lyderiai turėtų su šia mintimi susitaikyti.

CEPS ataskaitoje, pavadintoje "Prisitaikant prie sunkių laikų", teigiama, jog euro zonos ūkis per metus vidutiniškai teaugs 1,2-1,8 proc., arba perpus lėčiau už oficialiai siekiamą didesnį nei 2,5 proc. augimą. Centro teigimu, lėtesnis augimas padidins Europos šalių biudžetų deficitą ir apsunkins palūkanų normų nustatymą.
"Lyderiai turėtų šią problemą pripažinti ir nustoti kaltinti bevardžius pasaulio verslo ciklus", - sakoma CEPS ataskaitoje.
Euro zonos ekonomika ir taip lėtai auga jau trečius metus iš eilės, o jos trijų didžiausių ūkių - Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos - biudžetų deficitas pasiekė nerimą keliantį lygį.
Didėjančio nedarbo išgąsdinti politikai ragina apkarpyti palūkanų normas ir siekdami paskatinti ekonomikos augimą mažina mokesčius. Tačiau CEPS įspėja, kad šios pastangos gali neduoti jokių rezultatų, jei augimas ilgą laiką išliks lėtas ir jį stabdys esama ekonomikos struktūra, būtent - menkas darbo našumas bei dėl gyventojų senėjimo neaugantys darbo jėgos ištekliai.
Šiuo metu Europos Sąjungos (ES) našumo prieaugis nukrito iki 1,3-1,4 metinių procentų (dešimtąjį dešimtmetį jis buvo beveik procentu didesnis). Nuosmukio...