Dokumentas mano gyvenime

Referatas
 5
Microsoft Word 46 KB
3 puslapiai

Mano dokumentai referatas. Mano dokumentai referatas.

ĮŽANGA

Šiuo metu pasaulyje priskaičiuojama didelė įvairovė dokumentų. Su daugeliu iš jų mes susiduriame kiekvieną dieną. Tokie dokumentai tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, be jų neįsivaizduojame savo dienotvarkės, planų. Nemaža dalis dokumentų tampa aktualūs ir reikalingi tik tada, kai iškyla specifinės problemos, susijusios su tam tikros srities veikla, o dalis dokumentų taip ir lieka nepažinti bei nesuvokti. Todėl šio darbo tikslas yra:
v bendrais bruožais supažindinti su dokumento sąvoka,
v išsiaiškinti dokumento svarbą bei panaudojimą.
Verta pastevėti ir tai, kad dokumento samprata, reikšmė, panaudojimas labai kinta priklausomai nuo žmogaus amžiaus etapų, jo išsilavinimo. Taigi dar keli šio darbo tikslai:
v aptarti žmogaus amžiaus etapus ir jų sąryšį su dokumentais,
v bendrais bruožais aptarti dokumentų suvokimą priklausomai nuo įgyto išsilavinimo.
Kad visa tai būtų lengviaus padaryti, darbe bus apibūdinti mano gyvenimo bei mokymosi etapai, pradedant gimimu ir baigiant dabartimi, t.y. devynioliktaisiais mano gyvenimo metais.

DOKUMENTO SĄVOKA

Dokumento sąvoka kilusi iš lotynų kalbos ir reiškia ,,įrodyti, parodyti”.
v Dokumentu vadinama bet kokioje materialioje laikmenoje tam tikra ženklų sistema užfiksuota informacija, kuri gali būti perduodama erdvėje ir laike ( Zinkevičienė J. ,,Dokumentotyrs pagrindai”).
v Dokumentu vadinama medžiaginė laikmena su joje įrašyta informacija, skirta saugoti ir vartoti (,,Bibliotekininkystės ir bibliografijos terminų žodynas”).
v Dokumantas – tai laikmena, kurioje fiksuojama informacija ( ,,Knygotyros” enciklopedinis žodynas”).

DOKUMENTAI PIRMAISIAIS GYVENIMO METAIS

Mažas žmogus, ateidamas į pasaulį jau vien savo atėjimu, net to ir nesuprasdamas, tampa informacijos vartotoju bei skleidėju, todėl visai nenuostabu, kad jis pirmajame gyvenimo etape susiduria su laikmenomis, kuriose fiksuojama informacija, t.y. dokumentais.
Vienas iš pirmųjų mano tokių dokumentų yra gimimo kortelė. Ji pakabinama naujagimiui ant rankytės ir kaklo su vaiko numeriu, gimimo data, lytimi bei svoriu, mamos vardu, pavarde, tėvavardžiu. Tokia informacija...