Deviantinis elgesys

Referatas
 5
Microsoft Word 40 KB
2 puslapiai

Įvadas

Paskutiniu metu vis dažniau susiduriu su įvairios aplinkos žmonėmis. Jeigu iki šiol mano aplinkoje buvo kalbėta apie tai kas yra gera, dora ir teisinga, stengiamasi rodyti ir matyti tik tai kas gražu, tai dabar visa tai yra tik viena medalio pusė. Pradėjus studijuoti socialinę pedagogiką kasdien išgirstu apie tai kas vyksta aplink mus, apie tai kokios problemos aktualiausios šių laikų mūsų visuomenei. Kaip bebūtų gaila, tų problemų yra daug ir jų nemažėja. Pasirinkta esė tema „Nepilnamečių deviantinis elgesys tai gyvenimo būdas ar neišvengiamybė“ yra aktuali šių laikų tema. Tai tema susijusi su problema. Šiai temai panagrinėti pasirinkau dviejų autorių knygas I.Leliūgienės ir G.Kviskienės ir bandysiu įrodyti, kad nepilnamečių deviantinis elgesys yra neišvengiamybė.

Kas yra deviantinis elgesys?

Lietuva pirmauja pagal nusikalstamumą, savižudybių skaičių, alkoholio vartojimą. Šie rodikliai yra vieni didžiausių Europoje. Ir tai nekelia džiaugsmo ar pasididžiavimo. Atvirkščiai – priverčia susimąstyti kodėl taip yra, kur viso to priežastys. Iš pirmo žvilgsnio priežastys atrodo paprastos. Bent jau paprastos tiems, kurie neįsigilina į jas. Geriau įsigilinus matyti, kad viso to priežastys ir juo labiau pasekmės yra labai rimtos. Visa tai telpa į deviacijos sąvoką.
Kas yra deviantinis elgesys? Pasak V. Pruskaus – „tai elgesys, laikomas netoleruotinu arba pažeidžiančiu socialines normas“. I. Leliūgienė šią sąvoką apibrėžia šiek tiek plačiau. „ paaugliai, kurių elgesys neatitinka normą ir skiriasi nuo visuomenėje priimtų taisyklių, normų, vadinamas SUNKIU arba SUNKIAI AUKLĖJAMU. Sunkiai auklėjamo paauglio elgesys, veikla, nepaisanti jokių visuomenėje priimtų bei nustatytų normų bei taisyklių, mokyklinėje literatūroje apibūdinama DEVIACIJOS sąvoka“. Analizuojant įvairią mokslinę literatūrą, pastebėta, kad...