Darbuotojų motyvacijos priemonių taikymas organizacijose

 5
Microsoft Word 148 KB
19 puslapiai

Motyvacija diplominis darbas. Motyvacija diplominis darbas.

SUMMARY

KLAIPĖDA SOCIAL SCIENCE COLLEGE
BUSINESS ADMINISTRATION COURSE PROGRAM

Dissertation
Employees motivation tools usage in organizations
(instructor J. Prišmantienė – Klaipėda, 2002 year, page 43)
Student of group 3A – Vaida Gužaitė


The objective of dissertation is to analyze statistical and economical data, and other resources, that would help to realize what tools could be used in the organizations to motivate the employees, what are the objectives of the organizations, what are the motivation theories, what are the criteria’s of motivation, what are the ways to challenge personnel, what are the results of the analysis already done in Lithuania, and what the conclusions could be drawn from my questionnaire results.
In my dissertation I made an analysis on “Employee’s Motivation” and looked for the following: do the organizations use the challenges to motivate their employees, what tools do they use, do they know the personnel’s needs and what are they, and how often the personnel is shifting.


Įvadas
Motyvavimo sąvoka kilusi iš lotynų kalbos žodžio “ movere “ ( judėti, versti ). Motyvavimas suprantamas kaip judėjimo, veiklos priežasti – tai savęs ir kitų veiklos siekiant asmeninių ar organizacijos tikslų skatinimo procesas.
Motyvacija – tai elgesio skatinimo sistema, kurią sukelia įvairūs motyvai. Motyvacijos pagrindas yra žmogaus poreikių patenkinimas.
"Žmonės – mūsų didžiausias turtas." Tai viena iš dažniausiai vartojamų ir vis dėlto rečiausiai verslo pasaulyje įgyvendinamų frazių.
XXI a. šis idealus posakis tapo realybe, o veiksmingos žmonių valdymo strategijos yra pagrindinis veiksnys konkurenciniam pranašumui pasiekti ir išlaikyti.
Iš tikrųjų darbuotojus apibūdinantis žodynas jau tapo įmantresnis. Žmonės dabar ne šiaip paprastas turtas, prireikus naudojamas versle, o kapitalo forma – investicija, iš kurios įmonė gali tikėtis milžiniškos grąžos. Tačiau įmonės mielai investuoja milijonines sumas į įrenginius, kurie ilgainiui nusidėvi ir kurių vertė nuolat mažėja, o į žmones, kurių vertė ilgainiui tik auga, investuoja nenoriai. Įmonės net neįsivaizduoja, kad būtų galima neskaičiuoti pelno, gaunamo iš finansinio kapitalo, tačiau ar daug įmonių bent pabandė įvertinti investicijų į žmones sąnaudas arba pelną, kurį tos investicijos davė?
Nėra vadovų, kurie nežinotų, kad yra būtina paveikti žmones, kad jie dirbtų organizacijos labui. Tačiau bėda tai, kad dauguma jų įsitikinę, jog užtenka tik materialinių paskatų. Anaiptol pinigai veikia tik iki tam tikros ribos ir tam tikrą laiko tarpą, galiausiai žmogus pripranta...