Dainavimo mokymas muzikos pamokoje

Muzikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 42 KB
3 puslapiai

Referatai apie vaiku dainavima. Referatai apie vaiku dainavima.

Referatas

“ Dainavimo mokymas muzikos pamokoje “.

Mūsų liaudis dainuoja nuo senų senovės. Muzika mokyklose dėstoma nuo seniausių laikų. Žmonės muzika išreikšdavo savo džiaugsmus, vargus, liūdesį. Jie tikėjo, kad muzika galima nuraminti ne tik pavargusią nuo darbų ir rūpesčių žmogaus sielą , bet ir iššaukti lietų, nutolinti nuo laukų audras. Muzika sukelia teigiamus jausmus, o jie žadina teigiamas mintis, darbus.
Dainavimas atspindi žmogaus ir tautos kultūrą. Mokykla turi išmokyti žmones elementariai, tačiau gražiai ir meniškai dainuoti. Tačiau dainavimo reikšmė neapsiriboja vien tik meniniais tikslais. Dainavimas turi didelės įtakos žmogaus protinei veiklai. Jei mokinys moka daug dainų, žino daug melodijų, jos nuolatos skamba jo mintyse, ypač , kai jis būna vienas. Dainavimas pranašesnis už kitas auklėjimo formas tuo, kad jis tiesiogiai veikdamas balso stygas formuoja muzikinę klausą, atmintį, vaizduotę, muzikos suvokimą.Dainuojant dalyvauja visos žmogaus kūnas ( kvėpavimas, laikysena, rankų galvos judesiai ).Dainavimą sudaro :
I Intonavimo ir balso lavinimas.
II Dainavimas ir klausymas.
III Dainos melodijos analizavimas.
IV Dainos mokymas.
V Dvibalsių dainelių mokymas.
VI Dainų kartojimas ir įtvirtinimas.

I
Vaiko intonavimą apsprendžia aplinka, šeima, miestas, darželis, mokykla. Intonavimo mokykloje daugiausiai mokoma kolektyviai per pamokas specialiomis pratybomis. Tomis pratybomis mokoma ir kvėpavimo pagrindų, plečiame balso diapazoną, mokome dainuoti lygiai, tęsiamais tonais. Geriausiai intonavimą lavinti yra mažiems dviejų - ketverių metų vaikams. Vyresnius vaikus mokant intonavimo reikia daugiau pastangų. Ir jeigu vaikai ankstyvojoje vaikystėje netinkamai mokomi intonuoti, tai vėliau atrodo, kad tie vaikai neturi klausos. Tačiau taip nėra. Iš viso nėra vaikų, kurie neturėtų klausos. Tik klausa būna neišlavinta. Nesugebėjimo intonuoti įspūdį dažniausiai sudaro vaikų, ypač žemo registro berniukų, nemokėjimas formuoti garsą arba siauras balso diapazonas. Žemo registro berniukų klasėje būna nemažai. Jiems labai sunku intonuoti tuo registru, kuriuo dainuoja didelė dalis klasės vaikų. Tada tie...