Chemijos zodiaku akmynystopazas labaratorinis

Chemijos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 28 KB
1 puslapis

Mūsų zodiakų akmenys

Tauras (04-21 05-21)
Topazas
Topazas - silikatų klasės mineralas, aliuminio silikatas. Pavadinimas kilęs iš Topazo (Topazios) salos Raudonojoje jūroje, kur pirmąsyk rastas (dabar tai - Zebergeno sala).
Cheminė formulė:(AlF)2SiO4 Aliuminio silikatas.
Fizikinės savybės: Gali būti įvairiausių spalvų: oranžinės, rudos, geltonos, šviesiai mėlynos, bespalvės, baltos, violetinės, žaliai-melsvos. Spalvą suteikia geležies, titano, chromo, vanadžio priemaišos. Melsvas topazas yra labai retas, bet jis gali būti gautas pakaitinus bespalvį mineralą. Rožinis - dar retesnis, jį pakaitinus, gaunamas oranžinis ar rudas. Ilgai laikant šviesoje, topazas blunka. Kietumas pagal Moso skalę 8. Blizgus. Sunkesnis už orą ir vandenį.
Naudojimas: Juvelyrikoje labiausiai naudojama oranžinė arba geltona atmaina. Topazas naudojamas stiklo pramonėje ir kaip abrazyvinė priemonė.
Naudojimas papuošalams: pakabukams dažniausiai naudojami natūralios formos pailgi geltonojo topazo kristalai. Tačiau geltonasis, kaip ir mėlynasis topazas, neretai šlifuojami facetiniu būdu ar aptaisomi auksu.
Radimvietės:Slovakija, Vokietija, Norvegija, Švedija, Japonija, Meksika, JAV, Šri Lanka, Mianmaras, Pakistanas, Uralas.

(AlF)2SiO4 AL2[Fe2(SiO4)]
Istorija: Topazo vardu anksčiau buvo vadinami ir kiti geltoni bei žali akmenys. Parduodami jie įvairiais vardais, dažniausiai priklausančiais nuo...