Bronius kutavičius

Muzikos konspektai
Konspektas
 5
Microsoft Word 32 KB
1 puslapisGimė 1932m. rugsėjo 13d. Panevėžio raj., Molainių km. Baigė Panevėžio muzikos mokyklos choro dirigavimo klasę, lankė Vilniaus J.Tallat – Kelpšos muz. Mokyklos teorini skyrių. 1964m. baigė LTSR valstybinės konservatorijos A.Račiūno kompozicijos klasę.
Pirmieji stambūs B.Kutavičiaus kūriniai – keturių dalių “Divertismentas”, fortepijonui ir styginių orkestrui (1965), Simfonetė (1964). Juose kompozitorius dar nenutolęs nuo klasikinių tradicijų, bet jau ieško naujų harmonijos ir ritmikos priemonių.
Poemoje violančelei ir pučiamųjų kvintetui (1967) naudoja SERIJINĘ (nedaloma ir nekaitaliojama, laisvos arba griežtos struktūros garsų seka) ir ALEATORINĘ (muzika, kuri dėl kompozitoriaus ar atlikėjo valios yra daugiau ar mažiau atsitiktinė arba iš dalies improvizuota) TECHNIKĄ. Improvizacinių elementų gretinimas tampa svarbiausiu kompoziciniu principu.
Iš kūrinių, sukurtų l. muzikos klasiko M.K.Čiurlionio “Dzūkiškosios variacijos” (1975), pagrįstas l.d. “Beauštanti aušrelė” melodija. Šią temą, kurią atlieka dainininkė (magnetofono įrašas), palengva perima orkestras ir polifoniškai ją plėtoja. Finalinėje, septintoje variacijoje pasigirsta M.K.Čiurlionio Pamėgtas l.d. “Bėkit, bareliai” melodija. Jos fone iš įrašo vėl suskamba pagrindinė kūrinio tema, tik šį kartą Čiurlionio harm.l.daina.
B.Kutavičius išbandė įvairius muzikos žanrus. Jis parašė muzikos...