Brokerių ir dilerių veikla biržoje

Referatas
 5
Microsoft Word 113 KB
14 puslapiai

SANTRAUKA

Šio referato tikslas išsiaiškinti brokerių bei dilerių veiklą biržoje. Turime apibrėžti tiek brokerių tiek dilerių atliekamas pareigas, bei pažvelgsime ir į pačia fondų biržą.
Kaip ir kitose rinkose, taip ir vertybinių popierių rinkoje operacijų vykdymas įmanomas įvairiausias būdais. Kuo rimtesnis pirkinys, tuo organizuotesnė rinka jį aptarnauja. Pagrindinių didelių kompanijų akcijos pardavinėjamos biržose. Taigi norint parduoti ar nupirkti šių akcijų neapsieinama be profesionalių tarpininko paslaugų – brokerių.
Brokeris – tai asmuo, kuris veikia organizuotoje rinkoje ir yra paruoštas tam, kad galėtų padėti tiek individualiems, tiek instituciniams investuotojas investuoti į vertybinius popierius. Tai yra brokerio darbas. Darbe aptartas brokerių darbas bei jų rūšys. Biržoje galima sutikti įvairių brokerių “Flor brokeriai” - biržos firmų-dalyvių tarnautojai, kurie operacijų salėje vykdo užsakymus, gautus biuruose iš firmų ir perduotus vykdyti. “Bond-flor” brokeriai specializuojasi obligacijų operacijose. Nepriklausomi brokeriai vykdo užsakymus kitų brokerių, kai tie patys nepajėgia atlikti per didelės apimties darbų, ir firmų, kurios neturi tarnautojų - biržos narių.
Dileriai , lietuviškai vadinami tarpininkais, yra banko atstovai, bendraujantys su kolegomis, klientais ir kitomis finansinėmis institucijomis. Dileriai turi nusimanyti ekonomikoje, finansų rinkų struktūrose, bankininkystėje, žinoti apie palūkanų normas, sugebėti vienu metu sekti daugelį dalykų – būsimus ekonominių duomenų paskelbimus, valiutų rinkas, pozicijas ir limitus. Dileriui reikia žinoti teisinius sudaromų sandorių efektus ir išlaikyti konfidencialumą.
Taip pat darbe susipažinsime ir su pačia fondų birža, tai mums padės geriau įsisavinti brokerių bei dilerių atliekamą darbą. Fondų biržos JAV kuriamos ir funkcionuoja kaip korporacijos su ribotu narių skaičiumi. Jos turi taip vadinamus įstatus, kuriais apibrėžiamos biržos narių sudėtis ir jų priėmimo sąlygos, kūrimo ir valdymo tvarka, biržos ir jos narių funkcijos. Biržos nariais paprastai tampa brokerinėmis kompanijomis.
Darbe apžvelgsime biržose atliekamas operacijas bei JAV fondų biržose atliekamų sandorių tipus ir apžvekgsime visą sandorio sudarymo procedūrą.
Taigi apžvelgus aukščiau išvardintus punktus mūsų tikslas bus pasiektas- susipažinsime su brokerių bei dilerių veikla biržoje.

TURINYS

SANTRAUKA………………………………………………………………………….….………2
1. TURINYS…………………………………………………………………………………3
2....