Bilas klintonas

Istorijos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 38 KB
2 puslapiai

Bilas Klintonas gimė 1946 m. rugpjūčio 19 dieną Hope (Vilties) miestelyje, Arkanzase. Jis buvo pavadintas William Jefferson Blythe III pagal tėvo vardą (William Jefferson II), kuris žuvo autoavarijoje. B. Klintonas gimė praėjus trims mėnesiams po katastrofos. Norėdama išlaikyti šeimą B. Clintono motina Virginia Cassidy Blythe persikėlė į Neworleans (Naująjį Orleaną), Luizjanos valstiją, studijuoti slaugės darbą. B. Clintonas liko Hope miestelyje pas mamos tėvus. Seneliai Eldridge ir Edith Cassid’ai išmokė jį, kad visi žmonės yra lygūs ir negalima skirstyti žmonių pagal jų odos spalvą. 1950 m. grįžo Bilo mama turėdama seselės laipsnį (sūnus tuomet buvo 4 m.). Tais pačiais metais ji ištekėjo už automobilių prekybos agento Roger’io Klintono. Kai Bilas Klintonas buvo 7 metų, šeima persikėlė į Hot Springs’ą (Karšti Šaltiniai), Arkanzaso valstijoje. Hot Springs’as buvo didesnis nei Hope miestelis ir čia buvo daug didesnės galimybės gauti darbą. Roger’is užėmė labiau apmokamas serviso menedžerio pareigas, o Virginia gavo seselės – anesteziologės darbą. 1956 m. gimė B. Klintono brolis Roger’is Klintonas. Kai jo brolis pradėjo lankyti mokyklą, Bilo pavardė buvo pakeista iš Blythe į Klinton.
1960 m. JAV prezidentu buvo išrinktas John F. Kennedy. Po 2 metų, kai Bilas Klintonas buvo aukštosios mokyklos absolventas, jis buvo išrinktas vykti į Washington’ą dalyvauti specialioje vadovų konferencijoje (jis atstovavo organizaciją “Boys Nation”). Boys Nation ir Girls Nation buvo pakviesti į Baltuosius Rūmus susitikti su prezidentu Kenedžiu. Bilui susitikimas su Kenedžiu liko viena iš labiausia įstrigusių praeities akimirkų.
Bilas Klintonas mėgo skaityti knygas, bet labiausiai - groti saksofonu. Jis mėgo muziką, grojo kiekvieną dieną. Grojo jazz’o ansambliuose. Kiekvieną vasarą su grupe važiuodavo į stovyklą Oraklo kalnuose. Atlygį už sunkų darbą...