Bahamų salų bioįvairovė ir jos būklė bei problemos

Referatas
 5
Microsoft Word 76 KB
8 puslapiai

Bahamu pusynai. Bahamu pusynai.

TURINYS

ĮVADAS 1
GEOGRAFINĖ PADĖTIS 2
BAHAMŲ SALŲ BIOLOGINĖ ĮVAIROVĖ IR JOS BŪKLĖ 3
BAHAMŲ SALŲ EKOSISTEMOS IR PAGRINDINĖS GRĖSMĖS 5
SAUGOMOS TERITORIJOS 8
BAHAMŲ SALŲ BIOREGIONAI 10
APSAUGOS IR VEIKSMŲ PLANAI 10
IŠVADOS 12
ĮVADAS

Bahamai yra archipelagų salynas. Apima salyną iš daugiau nei 700 salų ir apie 2400 koralinių rifų. Bahamų salų bioįvairovę ir gausumą nulėmė salos dydis, sudėtingumas, ekologinis izoliuotumas, platus šelfas su produktyviais koraliniais rifais ir kitais arealais, taip pat dideli plotai pelkių, mangrovių miškai. Pagal jūrinės faunos įvairovę, Bahamų salos neturi sau lygių, salos taip pat turtingos sausumos flora ir fauna. Šiuo metu žinios apie Bahamų rūšių įvairovę yra fragmentinės, tačiau bioįvairovė mažėja dėl antropogeninės veiklos ir natūralių procesų. Todėl Bahamai yra susirūpinę išsaugoti florą ir fauną. Bahamų salos yra pasirašiusios nemažai naudingų tarptautinių susitarimų, įstatymais buvo nutarta saugoti nykstančias rūšis.
Darbo tikslas:
♦ Išanalizuoti Bahamų salas pagal šiuos uždavinius:
 Geografinė padėtis;
 Bioįvairovė ir jos būklė, ekosistemos ir pagrindinės grėsmės;
 Saugomos teritorijos ir bioregionai;
 Apsaugos ir veiksmų planai.

GEOGRAFINĖ PADĖTIS

Bahamai yra archipelagų salynas. Apima salyną iš daugiau nei 700 salų ir apie 2400 koralinių rifų, t.y. 5 % visų pasaulio koralinių rifų yra šiose salose. Yra 14 didžiausių salų: Andros, Abaco, Grand Bahama, Grand Inagua ir kt. Bahamų salų plotas – 13 939 km2.
Salas supa plačios seklumos su koraliniais rifais. Paviršius žemas (didžiausias aukštis 60 metrų). Daug karstinių reljefo formų. Klimatas tropinis jūrinis. Vasarą pučia pasatai iš Atlanto vandenyno, žiemą – vėsūs, drėgni vėjai. Pietrytinėse salų dalyse iškrinta apie 600 mm kritulių per metus, šiaurės vakarinėse salų dalyse – daugiau kaip 1600 mm kritulių per metus. Lietingas sezonas būna nuo gegužės iki spalio mėn. Dažni uraganai. Daug sūrių ežerų, susisiekiančių su jūra. Vyrauja dygūs visžaliai krūmynai, savanos, pušynai, yra visžalių tropinių miškų, pakrantėse – kokoso palmių giraičių.
Bahamų pavadinimas kilo iš Ispaniško žodžio, kuris reiškia seklios jūros. Vandenys supantys Bahamų salas yra švariausi ir spalvingiausi pasaulyje. Bahamų salos gali didžiuotis įspūdingais paplūdimiais. Nepaisant savo pavadinimo ir to, jog didžiulius plotus sudaro seklūs vandenys, Bahamų salos pasižymi giliausiais vandemis pasaulyje. Giliausia Bahamų vieta vadinama „Okeano plaučiais“, kurie yra prie rytinių Andros salos...