Bachas1

Muzikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 33 KB
1 puslapis

GYVENIMO KELIO GAIRĖS

CHORO BERNIUKAS

Eizenachas, kuriame 1685 metų kovo 21 d. gimė J. S. Bachas, yra netoli Erfurto. Ten kėlė vestuves Sebastiano tėvai, tarnavo daug artimų ir tolsnių giminaičių. Netoli ir Veimaras-jame vėliau įsikūrė Gėtė ir Šileris, dar vėliau-Listas.
Sebastiano vaikystėje šalis stojosi ant kojų po ją nusiaubusio Trisdešimties metų karo, kai svetimšalių kareivių pulkai niokojo miestus, plėšė gyventojus, degino kaimus. Tiuringija, Bacho tėvynė, buvo labiausiai nuniokota. Vis dėlto būtent čia tvirčiausiai išsilaikė vokiečių muzikos tradicijos.
„Bachų giminė“ dalyvaudavo muzikuojant bažnyčiose ir dvaruose-dažniausiai smulkiuose, muskurdusiuose. Šie muzikantai taip išgarsėjo, jog XVII amžiaus Erfurte visus miesto muzikantus vadino Bachasi. Johano Sebastaino tiesioginiai pirmtakai ir artimiausi giminaičiai tarnavo tame pačiame Erfurte, Eizenache, Arnštate, Veimare, Geroje ir t.t.
Iškilo įdomus dokumentas-deja, ne autografas, o kopija: 1735 metais Bachas sudarė savo giminės iš tėvo pusės genealogiją, išvardijęs 53 giminaičius; visi jie-su retomis išimtimis-pasišventę muzikai. Sąraše, pavadintame „Muzikinės Bachų giminės kilmė“.
Bažnyčioje dirbo „dvaro ir miesto vargonininkas“ Johanas Kristofas Bachas, Ambrozijaus pusbrolis, tačiau jų dviejų santykiai buvo nokokie. Johanas Sebastianas Bachas labai vertino savo antros eilės dėdės...