Automobiliu šalia dubysos

 5
Microsoft Word 90 KB
11 puslapiai

TURINYS
I. ĮŽANGA. 2
1. Kodėl? 2
2. Kam skirta? 2
3. Trumpas apibūdinimas. 2
II. MARŠRUTAS. 4
1. Pažintis su vietove. 4
2. Organizacinė informacija. 4
3. Objektų lankymas. 6
a. Lyduvėnai. (1) 6
b. Skaraitiškės dvaras. (2) 7
c. Bernotai, Pasandravys. (3) 8
d. Maslauskiškio kaimas. (4) 9
e.Betygala. (5) 10
f. Ugioniai. (6) 11
g. Rociškės piliakalnis. (7) 13
h. Pašventupys. (8) 14
III. PABAIGOS ŽODIS. 15
IV. INFORMACIJOS ŠALTINIAI. 16
V. VAIZDINĖS MEDŽIAGOS SĄRAŠAS. 17


I. ĮŽANGA.
1. Kodėl?
Šis savarankiškas darbas tai pirmas bandymas sukurti turistinį maršrutą Lietuvos teritorijoje.
Kur jį daryti? Gal aprodyti visus Kauno barus, restoranus? Manau ne – kiekvienoje šalyje jų pilna, ir dar geresnių. Gal paskraidyti nuomuotu lėktuvu? Nemanau – brangu, bent jau daugeliui Lietuvos gyventojų. Gal apvažiuoti visus Kauno fortus, kuriuos kadaise bergždžiai buvo bandoma paversti neįveikiama gynybine sistema? Na, gal kiek niūroka.
Tačiau yra gausybė vietų, kur nuvykęs žmogus kiekvieną kartą gali pamatyti ir atrasti sau vis naujų vaizdų, įspūdžių, patirties ir džiaugsmo. Tai mūsų tėvynės gamta. Lietuvos gamta dar nėra taip stipriai sužalota vis labiau besivystančios civilizacijos kaip daugelyje pasaulio šalių. Mūsų šalyje žmogaus raka taip pat padarė, ir vis dar daro gamtai daug žalos. Netoli Trakų, visai šalia Trakų istorinio – nacionalinio parko ribos jau beveik nebeliko erdvės visiems: visur šviečia perspėjamieji ženklai su užrašais „privati nuosavybė“, o tose privačiose valdose žmonės elgiasi su gamta kaip kas išmano – iš aukštumų daromos lygumos, o iš lygumų aukštumos, statomi autodromai ir lėktuvų nusileidimo takai. Taip yra, tačiau mes vis dar galime pasididžiuoti puikiu savo šalies kraštovaizdžiu, kultūriniu paveldu bei gan draugiškais žmonėmis.
Būtent todėl šiam savarankiškam darbui pasirinktas turistinis maršrutas gamtoje, o tiksliau, siūloma automobiliu nuvažiuoti prie Dubysos ir apžiūrėti puikią šių vietovių gamtą bei aplankyti kelis muziejus, atskleidžiančius Lietuvių kultūros bruožus.

2. Kam skirta?
Kodėl žmonės keliauja? Kodėl atsisakę civilizuoto gyvenimo patogumų leidžiasi į tolimus negyvenamus kraštus, rizikuoja sveikata ir net gyvybe? Norėdamas atsakyti į šį klausimą, žinomas anglų keliautojas ir alpinistas Krisas Boningtonas bandė analizuoti žymiausių XX a. jūrininkų, poliarininkų, alpinistų, upeivių ir kitų keliautojų psichologiją, motyvus, paskatinusius šiuos drąsius, stiprios dvasios vyrus ir moteris atlikti sunkius, dažnai net didvyriškus žygius laukinėje gamtoje. Sukaupta...