Architektūra

 5
Microsoft Word 54 KB
5 puslapiai

Architekturos kursinis darbas. Architekturos kursinis darbas. Architekturos kursinis. Architekturos kursinis.

Turinys

1. Įvadas
2. Forografavimo pasirinkimai
3. Darbo eiga
4. Išvados ir pasiūlymai
5. Literatūra
6. Priedai

1. ĮVADAS

XIX a. Pirmoje pusėje žmonės tik mėgino atrasti fotografiją. Orginaliomis mintimis, primityviomis medžiagomis jie siekė užtvirtinti vaizdą, momentą, akimirką. 1839 m. Dagerui ir Niepsui pavyko šį siekį įgyvendinti. Kaip tik šie metai ir yra fotografijos atsiradimo pradžia. Vargu ar šie žmonės, padarę toki didelį atradimą, kada nors įsivaizdavo apie būsimą jo reikšmę po daugelio metų. Tada žmonėms dar tik kilo klausimas, ka galima daryti? O šiandien, kaip praėjo geras laiko tarpas (160 metų) tereikia tik noro, nes išrasta ir ištobulinta praktiškai viskas. Dabar jau turbūt niekam nekyla klausimas kam buvo išrasta fotografija. Už tai, kalba jos pritaikymas šiandieninėje visuomenėje ir visame pasaulyje, apimant bet kurią mokslo ar technikos sritį, nekalbant apie kiekvieną iš mūsų. Šiandieną fotografiją mes turime medicinoje (rentgenografija), kosmoso tyrinejimuose (aerofotografija), geografijoje, kriminalistikoje, biologijoje, mene, galų gale ir buityje. Fotografijos išradimas, kaip ir daugelis kitų, įgalino žmonijos siekima eiti teisinga linkme ir tobuleti. Iš tiesų, kiek mes šiandieną visko turime, kiek visko naujo išrasta ir sukurta. Televizijos kanalus valdome nesikeldami nuo lovos, priėję prie durų net netiesiame rankos, kad jas atidaryti, nes jos atsidaro automatiškai. Jau užtenka tik nuspausti fotoaparato mygtuką ir po kelių minučių iš kompiuterio tau išlys kuo puikiausia nuotrauka, apdorota skaitmeniniu būdu. Šiandien nereik galvoti kaip pasigaminti sidabro halogenidą, nereik sukti galvos, kaip pajautrinti fotografines medžiagas, nera tikslo nešiotis ant kupros fotolaboratorijos ir būti nesmoninga laužyti akinius, norint pasigaminti objektyvą. Visa tai jau praeitis.
Dagertipija tapo neįkainuojama klasika, o šuolaikinės technologojos – tarsi senūjų genijų darbų savotiška interpretacija, nereikalaujanti tiek daug darbo ir pastangų. Vienintelis dalykas ko reikia šiandieną – tai trupučio pinigų, domėjimosi, didelio noro ir beprotiškai orginalių idejų.
Kad paiimkime architektūros fotografavima, kur sąlyginai galima išskirti du architektūros fotografavimo objektus: domukemtinį ir meninį.
Dokumentinis vadinamas toks fotografavimas, kur pagal užsakyma stengiasi palikti statinį taip kad atskleistų architekto darbas, jo sumanymas. Todel labai svarbu pasirikti tinkama šviesą, tašką, technika ir optika.
Meninis fotografavimas architektūros, toks kad mes statinį galim interpretuoti, savaip transformuoti, taip kaip jis mato. Nebutina laikytis grieštu...