Arbatpinigiai

Etikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 69 KB
7 puslapiai

TURINYS
ĮVADAS3
ARBATPINIGIŲ KILMĖ4
KUR, KAIP IR KIEK DUOTI4
ARBATPINIGIŲ DAVIMO TAISYKLĖS6
APTARNAVIMO ARBATPINIGIAI6
ARBATPINIGIUS APMOKESTINTI?8
ŽMONIŲ NUOMONĖ8
IŠVADOS9
NAUDOTA LITERATŪRA10

ĮVADAS

Duoti ar neduoti, o jei duoti tai kur, kada ir kiek? Tikriausiai kiekvienas nors kartą gyvenime susidūrėme su situacija, kurioje žinojimas atsakymus į šiuos klausimus būtų išgelbėjęs nuo nepatogios situacijos ar net raudonavimo. Arbatpinigiai – vienas iš aktualiausių šių dienų temų.
Arbatpinigiai tapo įsišaknijusia tradicija ir etiketo reikalavimu visame pasaulyje. Dažniausiai arbatpinigiai, kaip papildomas uždarbis, duodami nedideles algas gaunantiems aptarnavimo sferos darbuotojams. Ir imantys arbatpinigius, ir duodantys juos gauna naudos – vieni paskatinami už įdėtas pastangas (paslaugumą, greitą aptarnavimą, ypatingas pastangas įtikti klientui), o kiti pamato, įvertina, kaip jais rūpinamasi, ir už tai atsidėkoja. Viešbučių, kavinių, restoranų darbuotojams, taksi vairuotojams arbatpinigiai – neatsiejama darbo užmokesčio dalis.
Atsidėkojimas arbatpinigiais už suteiktas smulkias paslaugas ar patarnavimus dar visai neseniai buvo šiek tiek politizuotas bei neigiamo atspalvio turintis reiškinys. Tačiau vis tiek arbatpinigiai buvo ir duodami, ir imami. Ir seniau, ir dabar. Vis dėlto yra dalykų, apie kuriuos verta žinoti, kad nepatektume į keblią padėtį. Juk nėra malonu nei pačiam pasijusti nepatogiai, nei į tokią pat situaciją įstumti viešbučio patarnautoją, kuris iš taksi automobilio iškėlė lagaminą, įnešė į kambarį, parodė, kaip langą atidaryti ar kaip naudotis televizoriaus pultu. Už šias paslaugas jam gali nepakakti tik padėkos, todėl jis ir toliau mandagiai užtruks su Jumis neatsisveikinęs. Tegu nestebina toks paslaugumas - jis laukia arbatpinigių. Demonstratyviai jų gali lūkuriuoti ir šveicorius, kuris restorane jus palydės iki iš anksto užsakyto staliuko. Arba viešbučio patarnautojas, atrakinęs viešbučio gyventojo užtrenktas kambario duris.

ARBATPINIGIŲ KILMĖ

Arbatpinigių davimo ir ėmimo žinovai ne be reikalo teigia, kad pirmieji arbatpinigiai greičiausiai duoti restorane. Žinomi rašytiniai faktai, kad tam tikra pinigų suma būdavo padedama ant stalo dar iki tol, kol ant jo būdavo išdėliojami indai su valgiu.Tikėtasi, kad padavėjas, išvydęs pinigus, atidžiau, dėmesingiau ir nuolankiau aptarnaus. Jeigu klientas likdavo patenkintas, pakildamas nuo stalo jis šių pinigų nepaliesdavo, o palikdavo jį aptarnavusiam darbuotojui. Tačiau jeigu jis nutardavo, kad atitinkamo aptarnavimo taip ir nesulaukė, apie jokią materialinę padėką padavėjui kalbos...